Regióny Košice Michalovce Top

Vražda sestričky ERIKY OŽILA! Šokujúce SLOVÁ Valentína pred súdom a DETAILY brutálnej vraždy: Slová OTCA lámu srdce

Brutálna vražda Eriky. ZDROJ: FB

KOŠICE – Včera prebehlo na Mestskom súde v Košiciach pojednávanie s Valentínom Horváthom (19) obžalovaným za závažný zločin vraždy. Má to byť práve on, kto zabil bývalú zdravotnú sestričku Eriku (†46) prvého januára 2023 v Michalovciach. Prokurátorka opísala podrobnosti celej tragédie. 

Erika si vyberala peniaze z bankomatu na ulici Sama Chalupku, kedy si ju mladík vyhliadol. Eriku, ktorá sa snažila utiecť, niekoľkokrát bodol a následne jej ukradol mobil a peňaženku. Vrahom a zlodejom mal byť len 18-ročný mladík z osady. Správa o brutálnej vražde otriasla Slovenskom už na Nový rok.

Podľa informácií sa obeť s vrahom nepoznali. Vtedy policajný prezident Štefan Hamran tvrdil, že tieto prípady sa najťažšie vyšetrujú. Polícia však mala silné dôkazy, vrátane kamerového záznamu. Mladíka zadržali pár dní po vražde, kedy cestoval do Česka. Vo vyšetrovacej väzbe sedí od polovice januára.

Brutálna vražda Eriky. ZDROJ: FB

Prokurátorka opísala mrazivé detaily

Obvineného odtiaľ transportovali na súd. „Zistené skutočnosti nasvedčujú, že 1. januára po tom, čo z diaľky sledoval poškodenú Eriku, k menovanej pristúpil a po chôdzi popri nej z rukáva vytiahol nôž s čepeľou minimálne 12,5 cm, ktorý namieril na poškodenú,“ konštatovala v obžalobe prokurátorka. Hlavného pojednávania sa zúčastnili znalci z odboru psychológie a prekladateľ do rómskeho jazyka, píše Nový Čas.

Prokurátorka opísala ohavný čin detailným spôsobom. „Obžalovaný sa ju následne pokúsil zastaviť slovami – stoj, lebo ťa zabijem, no poškodená utekala ďalej. Obvinený ju dobehol a začal ju opakovane bodať do rôznych častí tela, najmä hlavy, krku, trupu, brucha, chrbta a ľavého ramena, čím jej spôsobil 12 bodných a 2 rezné poranenia, ako aj ďalšie poranenia, z ktorých 7 bodných rán prenikalo do telových dutín, s poranením ľavých pľúc, srdca a pečene, v dôsledku ktorých došlo u poškodenej k šoku z krvácania do osrdcovníkového vaku, ľavej pohrudnicovej a brušnej dutiny, pričom na základe týchto zranení poškodená utrpela zranenia nezlučiteľné so životom.“

Ľútosť obžalovaného

„Vyhlasujem, že som vinný a skutok, ktorý som spáchal, ľutujem. Rodine pozostalej chcem vyjadriť úprimnú sústrasť,“ povedal na súde Valentín. Následne opísal, že si zvykol vypiť alkohol, večer predtým si dal väčšie množstvo pálenky. Opitý mal byť aj počas vraždy bývalej zdravotnej sestričky. Spomenul aj to, že má priateľku, ktorá bola v tom čase tehotná.

Znalci z odboru psychológie, ktorí hodnotili jeho stav skonštatovali, že trpí ľahkou duševnou zaostalosťou. Podľa nich je náročné prognózovať, či by sa mohol začleniť späť do spoločnosti a viesť riadny život.

Na pojednávaní sa z rodinných príslušníkov Eriky zúčastnil otec. Po súde spomínal na svoju dcéru len v tom najlepšom. „Mali sme výborný vzťah a pomáhali sme si, či už ona nám, alebo my jej. Keď pracovala v Taliansku, pravidelne nám posielala stovky eur. Aj napriek tomu, že bola v zahraničí, udržiavali sme pravidelný telefonický kontakt,“ povedal zdrvený rodič. Spolu s manželkou si uplatnili škodu, ktorá im vznikla v súvislosti s nákladmi na pohreb. Zároveň si uplatnili aj škodu za nemajetkovú ujmu vo výške 60-tisíc eur.