Za podpredsedu Súdnej rady zvolili Miloša Koleka

BRATISLAVA – Súdna rada SR v utorok zvolila za svojho podpredsedu Miloša Koleka. Podporilo ho 13 členov, nikto nebol proti, traja členovia sa zdržali hlasovania. Bol jediným kandidátom.

 

Za všeobecnú prioritu označil Kolek prinavrátenie dôvery verejnosti v justíciu. V rámci činnosti Súdnej rady SR musia podľa neho ukázať, že rozhodujú spravodlivo a v prospech justície. „Podľa mňa sú disciplinárne konania veľmi dôležité, aby tí, čo neurobili nič zlé, sa nemuseli báť trestu, ale tí, čo urobia niečo zlé, aby existovala nejaká sankcia, aby teda aj verejnosť videla, že pokiaľ sudcovia nevykonávajú svoje povinnosti riadne, prichádza nejaká sankcia,“ skonštatoval. V rámci svojho dosahu by sa Súdna rada podľa neho mala tiež zamerať na cieľ zabezpečiť spravodlivé rozdelenie sudcov medzi všetky súdy.

„Ide o veľmi zdatného, veľmi skúseného, občiansky a sudcovsky statočného sudcu, ktorý získal obrovskú dôveru sudcov SR, lebo dostal vyše 700 hlasov pri zvolení za člena Súdnej rady. Jeho legitimita je veľmi silná, a navyše tejto funkcii rozumie,“ komentoval zvolenie Koleka predseda Súdnej rady SR Ján Mazák. Dodal, že Kolek má aj jeho osobnú dôveru.

Predošlá voľba podpredsedu Súdnej rady sa uskutočnila 24. augusta. Jediný kandidát Miloš Kolek vtedy nebol zvolený. Prítomných bolo 13 členov.

Viac o téme: hlasovanie, Miloš Kolek, predseda, Súdna rada, voľba

Súvisiace články