Regióny Bratislava Top

SMRŤ mladučkej Vanesy (†16) vyvoláva aj po dvoch rokoch OTÁZNIKY: Našli ju v byte muža zo známej kauzy

BRATISLAVA – Nekompetentnosť či nezáujem?! Ani po dvoch rokoch nie je známa príčina smrti iba 16-ročnej Vanesy. Tá bola najprv vedená ako nezvestná, nakoľko mala odísť z detského domova. Napokon jej telo našli v bytovke v júni 2019 vo Svätom Jure.

 

Polícia mala v tom čase vyšetrovať dvojicu mužov, ktorí boli známi z kauzy záhadných úmrtí v Domove seniorov Iris v Bratislave. Tínedžerka mala zomrieť v byte na druhom poschodí, ktorý patrí Leopoldovi V. (54). To, že mŕtva Vanesa je dievča, po ktorej pátrajú policajti, potvrdil muž v tom čase muž, ktorý ju v byte objavil a privolal políciu. Je už známa príčina tragickej smrti mladej dievčiny? Požiadali sme políciu o vyjadrenie, odpoveď nás šokovala! “Vo vyšetrovaní Vami uvedenej veci aj naďalej pokračujeme, presné príčiny ako aj okolnosti tohto prípadu, budú známe až po doručení znaleckého posudku z pitvy,” uviedla pre Zoznam.sk bratislavská krajská policajná hovorkyňa Veronika Martiniaková. A to viac ako dva roky po jej smrti!

Leopold, IRIS, mŕtva Vanesa
Vanesu našli mŕtvu v byte muža zo známej kauzy.
Foto: nastope.sk

Dva roky a nič…

Polícia podozrievala v súvislosti s úmrtím mladého dievčaťa práve spomínaného Leopolda V. Jej telo bolo totiž nájdené v jeho byte! Príčinou jej úmrtia majú byť údajne drogy. Týmto smerom sa malo v tom čase uberať aj policajné vyšetrovanie. Ako doplnila policajná hovorkyňa, tento posudok je kľúčový pre určenie ďalšieho postupu, a zároveň bez jeho záverov nie je možné vyšetrovanie ukončiť. “Obvinenie konkrétnej osobe doposiaľ vznesené nebolo,” uzavrela.

Vanesa, smrť, polícia, Svätý Jur
Nezvestnú Vanesu našli mŕtvu v byte muža zo známej kauzy.
Foto: polícia

Nechutná kauza!

Práve Leopold V. mal spojenie s kauzou záhadnej smrti približne 10 seniorov, kde šéfoval Ivan B. (52), kuchár, ktorý sa vydával za lekára! Asistovala mu “sestrička”, ktorá bola vlastne upratovačkou. Leopold V. bol zakladateľom a riaditeľom neziskovej organizácie IRIS a spolu s obvineným Ivanom B. ju riadili. Fungovanie tejto organizácie skončilo po zásahu polície.