Regióny Prešov Kežmarok

Začala sa prvá etapa výstavby komunitnej záhrady v Spišskej Belej

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Pavol Ďurčo

SPIŠSKÁ BELÁ – V areáli Komunitného centra a pri bývalej kolkárni v Spišskej Belej v okrese Kežmarok začali v týchto dňoch s realizáciou prvej etapy výstavby komunitnej záhrady. Informovalo o tom mesto na svojej stránke s tým, že cieľom tohto projektu je vybudovať bezpečný a dostupný vonkajší priestor na trávenie voľného času pre všetky vekové kategórie a komunity pôsobiace v Spišskej Belej.

 

“Prvá etapa výstavby komunitnej záhrady je financovaná z projektu s názvom SpoluBližšie podporeného v rámci grantov Európskeho hospodárskeho priestoru a Nórska 2014 – 2021 a štátneho rozpočtu SR,” uviedol mestský poslanec Štefan Bieľak. Výstavbu záhrady realizuje miestna firma, predpokladané ukončenie prác je v polovici mája. Náklady na práce sú na úrovni 139.000 eur.

Záhrada má slúžiť všetkým a na rôzne voľnočasové aj vzdelávacie aktivity

Samospráva dodáva, že záhrada bude slúžiť všetkým, či už na organizované, ale aj voľnočasové stretnutia detí a mládeže, školské vzdelávacie aktivity, kultúrne a športové podujatia, ako aj inkluzívne alebo medzikultúrne aktivity. “Súčasťou komunitnej záhrady budú oddychové zóny, miesta na športovanie, outdoorové herné stoly, petang, mini amfiteáter na koncerty amatérskych kapiel či zóna na grilovanie,” vymenúva pracovníčka s mládežou na tamojšom mestskom úrade Miriam Zoričáková.

V prvej etape výstavby dôjde k úprave terénu, vybudovaniu verejného osvetlenia, výstavbe amfiteátra, petangového ihriska, chodníkov, osadeniu lavičiek a výsadbe zelene. Ostatné prvky bude mesto postupne dobudovávať.