Regióny Bratislava Banská Bystrica Nitra Trenčín Trnava Žilina Dunajská Streda Ružomberok Zlaté Moravce Top

Začína sa jarná časť futbalovej ligy. Ak nepríde snehová kalamita, hrať sa bude na všetkých štadiónoch

Na Slovensku sa začína jarná časť prvej futbalovej ligy. Bez divákov. Zdroj: TASR

BRATISLAVA – (Redakcia / TASR) Hoci nie je na Slovensku klasická zima, podmienky na futbal tiež nie sú v tomto období ideálne. Napriek tomu sa už počas nasledujúceho víkendu začne jarná časť futbalovej Fortuna ligy. Aj z tohto dôvodu je zaujímavé a dôležité, v akom stave budú trávniky jednotlivých tímov.

 

Väčšina z nich by mala byť vzhľadom na aktuálne poveternostné podmienky v dobrom stave. Počasie je totiž stále nevyspytateľné, no kluby robia všetko pre to, aby bol štart druhej polovice sezóny čo možno najhladší. Iba situácia v Pohroní stále nie je dobrá, aj preto proti Michalovciam tak bude aktuálne posledný tím tabuľky hrať v Žiline v nedeľu 14. februára o 14.00 hod.

“Pred štartom jarnej časti Fortuna ligy sme s klubmi v každodennom kontakte. Mimo iné riešime aj pripravenosť hracích plôch, pričom ich príprava je monitorovaná najmenej 14 dní pred každým kolom. Musíme povedať, že väčšina plôch je pred štartom druhej polovice ligy vzhľadom na klimatické podmienky vo veľmi dobrej kondícii. Veríme, že situácia z Pohronia sa pri ďalších kluboch nebude opakovať. Ďakujeme všetkým klubom a ich zamestnancom, že pristupujú k svojej práci zodpovedne. Robia všetko pre to, aby sme sa na jar tešili z dobrého futbalu na čo najlepších ihriskách,” povedal výkonný riaditeľ Únie ligových klubov (ÚLK) Michal Mertinyák.

 

Na Slovensku sa začína jarná časť prvej futbalovej ligy. Bez divákov. Zdroj: TASR

Predpoveď počasia štartu jarnej časti nepraje, narušiť ho môžu mínusové teploty a sneženie. “Samozrejme, čokoľvek sa môže stať. Aj v zahraničných ligách sa musia odkladať stretnutia pre nepriaznivé počasie, snehové nádielky a podobne. Keď husto sneží a mrzne, nepomôže vám často ani vyhrievaný trávnik, ktorý je štandardom vybavenia každého štadiónu. Momentálne je ale situácia priaznivá. Kluby robia všetko pre to, aby svoje plochy pred vyčíňaním počasia chránili a aby trávniky čo možno najlepšie pripravili, aj s využitím vyhrievania hracích plôch. Veríme, že jarnú časť úspešne odštartujeme a futbal nám bude robiť opäť radosť. V tejto dobe potrebujú ľudia pozitívne emócie a futbal im ich ponúka,” dodal Mertinyák.