Regióny Banská Bystrica Lučenec

Zdrogovaný a opitý šofér vyletel z cesty a robil na poli kotrmelce

Zdrogovaný šofér prevrátil niekoľkokrát auto na strechu. Zdroj: Polícia SR

LUČENEC – K dopravnej nehode došlo vo štvrtok (18.5.) krátko pred 21.00 hodinou na ceste I/16 v katastri Lučenca. Auto prevrátil niekoľkokrát na strechu.

Podľa doterajších zistení z miesta nehody, 26-ročný vodič z Rimavskej Soboty viedol vozidlo Škoda Enyaq v smere od Lučenca na Pincinú, pričom pravdepodobne v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy dostal na mokrej ceste s vozidlom šmyk následkom čoho zišiel na pravú krajnicu a narazil do zvodidiel, cez ktoré vyletel mimo cestu do poľa. Tu sa auto niekoľkokrát prevrátilo cez strechu.
Pri nehode sa zranil 26-ročný vodič, ktorý podľa predbežnej lekárskej správy utrpel zranenia s dobou práceneschopnosti do 10 dní, ak nenastanú komplikácie. Vodič bol po nehode podrobený dychovej skúške, pričom nameraná hodnota u neho predstavovala v prepočte 1,04 promile alkoholu. Na základe jeho fyzických príznakov a reakcií bol však vyzvaný, aby sa podrobil aj lekárskemu vyšetreniu spojenému s odberom a vyšetrením krvi a iného biologického materiálu, či nie je ovplyvnený inou návykovou látkou s čím súhlasil. Vykonaná toxikológia potvrdila v jeho organizme amfetamín, metamfetamín a tetrahydrokannabinol. Vodičský preukaz bol vodičovi zadržaný. Polícia v Lučenci začala v tejto súvislosti trestné stíhanie pre trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.
Pri dopravnej nehode došlo ku totálnej škode na vozidle Škoda Enyaq, a to vo výške približne 60-tisíc eur. Nehodou došlo aj k poškodeniu zvodidiel, pričom škoda bola vyčíslená na približne 500 eur.

 

Zdroj: Polícia SR

 

Zdroj: Polícia SR/Banskobystrický kraj