Regióny Poprad Top

ZDRVUJÚCE! Malý Tomáško ZOMREL vo veku 3 rokov: Peniaze na jeho liečbu budú napokon použité na POHREB!

Tomáško odišiel medzi anjelikov ako trojročný. Zdroj: Facebook

SVIT – Malý chlapček bojoval od útleho veku s veľmi vážnymi diagnózami ako Detská mozgová obrna a epilepsia. Rodičia, doktori a iní zdravotníci robili všetko možné aj nemožné, aby si Tomáško mohol užívať život ako zdravé deti. Medzi anjelikov odišiel, keď mal 3 roky. Peniaze na jeho liečbu napokon pôjdu na poslednú rozlúčku.

 

Smutná správa zasiahla rodinku malého Tomáška, ktorý bojoval aj s epilepsiou. Jeho boj skončil vo veku troch rokov v stredu 30. augusta 2023.

O tejto tragickej správe informovali mnohí, medzi nimi aj Tuning Meet Kežmarok. Tomáškovi chceli usporiadať zraz a jeho výťažok mali v pláne venovať na jeho veľmi nákladnú liečbu. Chceli tak pomôcť rodičom pokryť náklady. Žiaľ, peniaze budú nakoniec použité na Tomáškov pohreb.

Tomáško je malý chlapec, ktorý bojoval s viacerými diagnózami. Mal detskú mozgovú obrnu i epilepsiu. Chlaček trpel Westovovým syndrómom (najhorší druh epilepsie), ktorý ho aj najviac brzdil vo vývoji. Každý záchvat ktorý dostal ho posúval vzad. Malý chlapček ich mával denne aj 15.

Malý chlapček dokonca absolvoval aplikáciu kmeňových buniek v roku 2022, vďaka čomu rodičia videli pokroky “ako je zlepšenie zraku, vnímanie, začal vymýšľať a trucovať, ale trochu inak ako zdravé deti” dodávajú rodičia.

Na Tomáška si s láskou spomína aj doktorka Simona s kolegami. “Cítim obrovský smútok a žiaľ, no zároveň vďačnosť, že som mohla spoznať bojovníka Tomáška a jeho úžasných rodičov. Večná spomienka zostane v našich srdciach na malého Anjelika,” vyznala sa so zármutkom v srdci.

Tomáško bojoval s vážnymi diagnózami. Zdroj: Facebook