Spoločnosť Zahraničné

Zemetrasenie na Filipínach si vyžiadalo jednu obeť a desiatky zranených

Zemetrasenie na Filipínach si vyžiadalo jednu obeť a desiatky zranených. Zdroj: SITA/AP

MANILA – Jeden človek prišiel o život a desiatky ďalších utrpeli zranenia počas zemetrasenia, ktoré v utorok zasiahlo filipínsky ostrov Mindanao, informovala agentúra AP.

 

Úrad civilnej ochrany oznámil, že v juhofilipínskej provincii Južné Cotabato podľahol 66-ročný muž zraneniam, ktoré pravdepodobne utrpel po zásahu padajúcim objektom.

Ďalší 30-ti ľudia sa zranili, keď utekali zo svojich príbytkov, z kancelárií či nákupných stredísk. Viac ako desiatka ľudí utrpela zranenia aj v iných častiach ostrova.

Filipínsky seizmologický inštitút uviedol, že epicentrum zemetrasenia bolo približne 25 kilometrov severovýchodne od mesta Tulunan v provincii Cotabato v hĺbke približne sedem kilometrov.

Zemetrasenie s magnitúdou 6,4 v tejto oblasti si v polovici októbra vyžiadalo životy najmenej piatich ľudí. Zničené boli desiatky budov.

Filipíny často sužujú zemetrasenia vzhľadom na ich polohu v tzv. Ohnivom kruhu, ktorý je zónou silnej seizmickej a vulkanickej činnosti, obkolesujúcou Tichý oceán. V roku 1990 otrasy s magnitúdou 7,7 usmrtili na severe tejto ostrovnej krajiny takmer 2000 ľudí.