Žena položila na Facebooku jednoduchú otázku, schytala hejt. Pátrali sme po odpovedi

BRATISLAVA – „Čo s tou mŕtvou kačičkou?“ Žena položila v skupine združujúcej na sociálnej sieti Facebook najmä Ružinovčanov jednoduchú otázku. Prostredníctvom nej sa chcela dozvedieť, ako postupovať v prípade uhynutej kačky, ktorú našla ležať na chodníku. Od mnohých diskutujúcich si však za to vyslúžila uštipačné poznámky, či toto naozaj musí dávať na sociálnu sieť.

 

Našli sa však aj takí, ktorí chceli žene úprimne pomôcť. Na to, čo robiť v prípade, že nájdete niekde na verejnom priestranstve uhynuté zviera, sme sa pozreli aj my. Hovorkyňa mestskej časti Ružinov Tatiana Tóthová uviedla, že v takomto prípade treba kontaktovať mestskú políciu a presne určiť miesto, kde sa uhynuté zviera nachádza. Dôvod je čisto praktický. Chcú sa takto vyhnúť tomu, aby museli zviera hľadať napríklad po celom Ružinove. Dotyčný, ktorý uhynutého tvora nájde, má zároveň na seba nechať kontakt a mestská polícia sa v spolupráci so Slobodou zvierat o zviera postará.

Ani im však nemôžete hlásiť každý nález. Starajú sa iba o odpratanie niektorých zvierat. „Ide o mačky, psy, holuby a potkany,“ uviedla pre Zoznam.sk predsedníčka slobody zvierat Pavla Dugovičová. Všetky ostatné uhynuté zvieratá v zmysle zákona rieši už Štátna ochrana prírody alebo poľovníci. „Občania môžu nahlasovať nálezy uhynutých tiel zvierat na číslo 159 a na základe ich pokynov realizuje sloboda zvierat výjazdy,“ dodala.

Žena sa nakoniec rozhodla po viacerých dobre mienených radách v diskusii pod svojim príspevkom kontaktovať mestskú políciu aj štátnu ochranu prírody.

Viac o téme: diskusia, Facebook, kačica, mestská polícia, Ružinov, Sloboda zvierat, sociálna sieť, Štátna ochrana prírody, štátna polícia, uhynutá kačica, uhynutý vták

Súvisiace články