Regióny Žilina Domáce Top

ŽENA vypadla z okna paneláka: Očití SVEDKOVIA prehovorili! Mrazivé sekundy SMRTI: Výkrik a…

polícia, páska, policajná páska
Ilustračné foto. Zdroj: Polícia SR

ŽILINA – Slovenskom otriasol ďalší prípad, keď pod oknami paneláka našli nehybné telo. V Žiline žena vyskočila alebo vypadla z okna bytového domu. Prehovorili svedkovia, vrátane susedy, ktorá videla padať telo na vlastné oči.

 

Počas Veľkonočného pondelka (10. apríla) boli policajti privolaní k nehybnému telu ženy v žilinskej mestskej časti Vlčince II., ktoré ležalo v tráve vedľa chodníka. Ako prvý o tom informoval zilinak.sk. Informáciu nám potvrdila policajná hovorkyňa. „Polícia eviduje uvedenú udalosť. Privolaný obhliadajúci lekár vylúčil cudzie zavinenie. Vzhľadom na citlivosť prípadu nebudeme poskytovať bližšie informácie,“ uviedla pre Zregionu.sk policajná hovorkyňa Zuzana Šefčíková.

Podľa tamojších obyvateľov mala žena vyskočiť alebo vypadnúť z jedného z okien 11-podlažného panelového domu. „Presne 11:30 som počula výkrik a videla som letieť telo dole, niečo hrozné, otvorím balkón a telo v tráve pod balkónmi,“ opísala incident Mária. Ako ďalej pokračovala, „keďže som to videla zo 7. poschodia, musela vypadnúť z vyššieho poschodia na paneláku oproti.“  Podľa vyjadrení susedov išlo o obyvateľku domu.

Ľudia, ktorí boli práve na blízku, nielen privolali záchranárov a policajtov, ale pokúsili sa žene zachrániť život. „Okoloidúci sa ženu snažili oživiť a suseda volala záchranku “ priblížila okamihy po páde Monika, ktorá v tom čase bola na mieste incidentu. „Oživovali ju a snažili sa jej pomôcť všetci,“ dodola Zdenka. Žiaľ, žena zraneniam na mieste podľahla.

Obdobných tragédií sme na Slovensku zaznamenali v poslednom období hneď viacero. V marci v Petržalke z okna vypadli brat a sestra, v byte našli aj jej mŕtveho syna. Len o pár dní neskôr, na tom istom sídlisku, skočila zo strechy bytového domu žena. Vo februári zase vyskočil muž z ôsmeho poschodia v Košiciach.