Spoločnosť Zahraničné

Ženu v štáte Maine zabil žralok

Zdroj: TASR / AP

WASHINGTON – Úrady v štáte Maine v severovýchodnom cípe USA vyšetrujú smrť plavkyne, na ktorú zaútočil žralok. V utorok o tom informovala tlačová agentúra DPA.

 

Pobrežná stráž štátu Maine uviedla v pondelok v oznámení, že podľa slov svedka žena plávala v blízkosti ostrova Bailey, približne 175 kilometrov severovýchodne od mesta Boston, “keď utrpela zranenia, očividne spôsobené žralokom pri útoku”.

“Kajakári nachádzajúci sa neďaleko ju priviezli na pobrežie a na miesto boli privolaní záchranári, ktorí ju tam vyhlásili za mŕtvu,” uvádzalo sa vo vyhlásení s tým, že totožnosť ženy nebude zverejnená, kým jej smrť neoznámia rodine.

Námorná stráž dodala, že plavcov a člnkujúcich sa ľudí vyzvali, “aby boli v okolí ostrova Bailey ostražití a vyhýbali sa plávaniu v blízkosti húfov rýb či tuleňov”.

Podľa údajov zhromaždených Medzinárodným archívom útokov žralokov pri Múzeu na Floride (ISAF) zaznamenal štát Maine dosiaľ len jeden nevyprovokovaný útok žraloka.

Štát Florida mal v roku 2019 najviac nevyprovokovaných útokov žralokov na svete, a to 21 z celkového počtu 64, vyplýva z každoročného súhrnu ISAF. Iba päť z týchto útokov bolo smrteľných.