Politika Spoločnosť Domáce Voľby Parlamentné voľby

ZMOS plánuje pred voľbami rokovať s politickými stranami. Chcú udržať korektné vzťahy

Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

BRATISLAVA – Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) pripravuje pred parlamentnými voľbami rokovanie s politickými stranami. V polovici januára sa preto uskutočnia stretnutia Predsedníctva ZMOS-u s predstaviteľmi politických subjektov, ktoré dlhodobo v prieskumoch vykazujú preferencie nad hranicou zvoliteľnosti. Agentúru SITA o tom informoval ústredný riaditeľ Kancelárie ZMOS Michal Kaliňák.

 

Podľa predsedu ZMOS-u Branislava Trégera, má združenie záujem naďalej pokračovať v udržiavaní korektných vzťahov a vo formáte rokovaní, ktorých obsah aj priebeh sú všeobecne prínosné. „Myslím si, že tém na diskusiu je pomerne veľa a samotné rokovania naznačia ďalšie smerovanie Slovenska po februárových parlamentných voľbách. Od týchto rokovaní očakávame diskusie zamerané na potreby, problémy a trendy, ktoré sa rôznou intenzitou dotýkajú činnosti miestnej územnej samosprávy a tiež sa sústredíme na východiská a riešenia v prospech miest, obcí a ich obyvateľov,“ podotkol.

Rokovanie Predsedníctva ZMOS-u s relevantnými politickými stranami sa uskutoční 14. a 15. januára v priestoroch kancelárie ZMOS-u v Bratislave. O výsledkoch a priebehu bude ZMOS informovať na tlačovej besede, ale aj na februárovom rokovaní svojej rady.