Regióny Bratislava

Zrevitalizovali bratislavský lesopark. Pribudla desiatka špeciálnych miest na opekanie

Mestské lesy komplexne obnovili desať oficiálnych miest na opekanie. Zdroj: MIB

BRATISLAVA – Mestské lesy v Bratislave komplexne zrekonštruovali a obnovili desať miest na opekanie po celom lesoparku. Návštevníci ich už môžu využívať, keďže v súčasnosti je možné na označených miestach v bratislavskom lesoparku opäť opekať. Hasiči koncom minulého týždňa odvolali na území hlavného mesta čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov.  

 

“Ďakujem návštevníkom lesoparku za trpezlivosť a dodržiavanie zákazu kladenia ohňov počas obdobia sucha. Verím, že nové ohniská budú príjemnou kompenzáciou za dočasné obmedzenia a počas jesennej rekreačnej sezóny urobia radosť mnohým opekačom,” skonštatoval Marek Páva, poverený riadením mestskej organizácie. Opravené ohniská sú na Železnej studničke popri Ceste mládeže, na Americkom námestí pod Kamzíkom, medzi Snežienkou a Kamzíkom, pri studničke Pod Dubmi, v Kačínskej doline a nad Peknou cestou. Každé ohnisko má tri nízke lavičky na sedenie pri ohni a jeden “A-set” aj so stolom. Ohniská sú umiestnené pod zemou, pričom okolo je vrstva jemného štrku, čo znižuje riziko prípadného požiaru.

Obruba je tvorená žulovým kameňom, na ktorý sa dá položiť chlieb popri opekaní. Mestské lesy zároveň návštevníkom pripomínajú kódex opekača. Podľa neho môžu zakladať oheň len v ohnisku a drevo treba skladovať minimálne dva metre od ohniska. Oheň pred odchodom je nutné uhasiť vodou a pahrebu rozhrabať. Upozorňuje, aby nepúšťali nahlas hudbu a nerušili zver ani ostatných návštevníkov. Pri odchode by nemali zabúdať nechať piknikové miesto čisté a bezpečné. “Uistite sa, že po opekaní neostali prázdne fľaše, plechovky a iné odpadky,” odkazuje mestská organizácia.