Spoločnosť Domáce

ŽSR evidujú v uplynulom týždni dve zrážky a jeden pokus o samovraždu

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – V 38. týždni evidujú Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) jednu zrážku vlaku s motorovým vozidlom na priecestí, zrážku vlaku s osobou a jeden možný pokus o samovraždu. TASR o tom informovala hovorkyňa ŽSR Ria Feik Achbergerová.

 

„Železnice Slovenskej republiky vyzývajú verejnosť na opatrnosť pri pohybe v blízkosti železničnej trate. Vlak je obrovský kolos, ktorý môže mať brzdnú dráhu v závislosti od rýchlosti aj viac ako kilometer a následky zrážky s ním bývajú fatálne,” zdôraznila hovorkyňa.

ŽSR opakovane apelujú aj na vodičov, chodcov a cyklistov, aby si pred železničným priecestím počínali vždy mimoriadne opatrne. Najmä sa majú presvedčiť, či môžu bezpečne prejsť.

Hovorkyňa doplnila, že na železničných priecestiach označených dopravnou značkou “Stoj, daj prednosť v jazde!“ je vodič povinný zastaviť vozidlo na takom mieste, z ktorého má náležitý rozhľad na trať, musí dbať však na to, aby vozidlo nezasahovalo do priechodného prierezu koľaje, kde by mohlo byť zachytené prechádzajúcim vlakom. Dodala, že tieto ustanovenia sa vzťahujú aj na chodcov a cyklistov.