Politika Kauzy Domáce Top

Zsuzsová chcela do pasce chytiť desiatky politikov. Kočner jej mal za to vyplatiť neskutočné peniaze

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Marian Kočner chcel do politiky vstúpiť svojsky. Zatiaľčo zbieral podpisy na vznik strany Cieľ, jeho volavka Alena Zsuzsová mala cez falošný účet vypisovať desiatkam mocných mužov. Prostredníctvom fotografií cudzích žien chcela na politikov získať kompro materiály, dokonca ich vraj plánovala vylákať na osobné stretnutie. Informoval o tom Denník N. 

 

Plán na veľkolepý vstup do politického života mal mať Kočner už v roku 2013. So Zsuzsovou si vraj dohodli zoznam ľudí, ktorým mala ako Alia Ajuška písať. Za úspešné vlákanie do pasce mal vraj Kočner Zsuzsovej platiť plastiky, kozmetické kúry, kabelku, ale aj peniaze na “bežný život”. Podľa ich komunikácie sa Zsuzsová takto chystala na osobné stretnutia, na tie si dokonca chceli prenajať byt.

S koľkými mužmi si Zsuzsová písala, aké materiály na nich získala, nateraz nie je známe. Denník N však získal zoznam mien, ktorý volavka ešte v roku 2013 poslala Kočnerovi. Takýchto mužov podľa ich komunikácie nazývali “ovce”. Zsuzsová ich mala lákať na falošné fotografie cudzích žien, ktoré jej však boli typovo podobné. Kočner jej mal za tieto službičky posielať mesačnú rentu a sľúbenú mala mať aj “výkonnostnú odmenu” za každého “chyteného” muža. Volavka sa však podľa správ stále sťažovala, že jej posiela málo. Zsuzsová je obžalovaná z objednávky vraždy novinára, pred súdom tvrdila, že peniaze dostávala pre jej dcéru. Kočner je vraj jej krstný otec.

Alena Zsuzsová mala pod falošným profilom zbierať kompromitujúce materiály na vplyvných mužov. Zdroj: Archív Glob.sk

Zsuzsová podľa Denníka N ešte v roku 2013 poslala Kočnerovi zoznam mužov, na ktorých sa vraj chcela zamerať. Neskôr ho mali spoločne upraviť a doplniť o iné záujmové osoby.

„Aby si bol lepsie v obraze, kedze salas sa nam od Noveho Roku celkom slusne rozrastol, tak Ti posielam mensiu inventuru.

Takze aktualny stav v fb ohrade:

 1. Gambino
 2. Krajkovic (SMER)
 3. Podmanicky (SMER)
 4. Kovacocy (SMER)
 5. Kamenicky (SMER)
 6. Pociatek (SMER)
 7. Baska (SMER)
 8. Madej (SMER)
 9. Blanar (SMER)
 10. Choma (SMER)
 11. Petrak (SMER)
 12. Martvon (SMER)
 13. Caplovic (SMER)
 14. Kolesik Andrej (SMER)
 15. Kery Marian (SMER)
 16. Jasan Viliam (SMER)
 17. Paška (SMER)
 18. Haluz Milan ( SMER)
 19. Glvac ( SMER)
 1. Krnac (SAS)
 2. Droba (SAS)
 3. Krajcer (SAS)
 4. Miskov (SAS)
 1. Kanik (SDKU)
 2. Novotny Viliam (SDKU)
 3. Freso (SDKU)
 4. Stefanec Ivan (SDKU)
 1. Zajac Pavol (KDH)
 2. Abrhan Pavol (KDH)
 3. Uhliarik (KDH)
 4. Figel (KDH)
 1. Gal Gabor (MOST)
 2. Svejna Ivan (MOST)
 3. Simon (MOST)
 4. Solymos Laszlo ( MOST)

Danko Andrej (SNS)
Vasecka Richard (OLANO)
Hlina Alojz ( OLANO)

Maňka Vladimir
Ftacnik
Baxa Pavol

Zatial 38 plus 3 exter

Mozem zacat oveckam vypalovat znacky aby sa Ti nestratili ked ich vyzenieme na pašu.“

Na zozname malo byť dohromady až 41 mužov, všetci mali byť v tom čase politicky aktívni. Jej plán nakontaktovať sa na nich nie vždy vyšiel. Na prvom mieste mali Daniela Lipšica, ktorého prezývali “Gambino”. Správy s Lipšicom sa už pred rokmi objavili na internete, zverejnil ich Martin Daňo. Lipšic tvrdí, že sa mu niekto nabúral na účet. Aj samotná Zsuzsová pred súdom tvrdila, že správy neboli pravé.

Najznámejšia je Zsuzsovej komunikácia s bývalým podpredsedom parlamentu Martinom Glváčom. S mužom, ktorého prezývala “Maznák”, si mali písať dlhé roky. Dokonca deň pred Zsuzsovej zadržaním mu mala písať, že na ňu opäť “kašle”.

Zsuzsovej tvár nebola verejnosti dlho známa. Zdroj: SITA / Jozef Habočík

Rovnako sa ku komunikácii so Zsuzsovou priznal Boris Kollár, ktorý však tvrdí, že mu len núkala pozemky na predaj a že jej prispel na dcéru. Nedávno sa tiež na verejnosť dostali nahrávky Zsuzsovej telefonátov s predsedom parlamentu Andrejom Dankom.

Podľa Denníka N si mala písať aj s exministrom kultúry Danielom Krajcerom, županom Bratislavského samosprávneho kraja Jurajom Drobom, či exministrom obrany Martinom Fedorom.

Mohlo by vás zaujímať: