Regióny Banská Bystrica Lučenec Top

Zúfala RODINA prosí o POMOC! Náš milovaný ZDENKO náhle zomrel ďaleko v zahraničí. Nemáme peniaze na drahý prevoz tela

Zdroj: Facebook, archív zoznam.sk

LEHÔTKA –Náročné chvíle momentálne prežíva rodina zo stredného Slovenska, ktorá náhle prišla o milovaného syna, brata a kamaráta. Zdenko náhle zomrel ďaleko od nich, vo Švédsku. Prevoz zosnulého je ale pridrahý, a tak prosia verejnosť o pomoc.

41-ročný Zdenko Tóth náhle opustil tento svet 17. marca 2024. Rodina zatiaľ netuší, kedy bude termín poslednej rozlúčky, pretože najskôr musia svojho milovaného priviezť zo Švédska, kde náhle a nečakane skonal. Tento prevoz je ale finančne nákladný, a tak prosia nielen kamarátov na sociálnej sieti, ale aj všetkých ľudí, ktorí by boli ochotní pomôcť.

Žiadosť o zbierku zverejnila aj obec Lehôtka, z ktorej Zdenko pochádzal. „Možno ste už počuli o tragédii, ktorá sa nám v rodine stala. Náš syn Zdenko, ktorého ste viacerí poznali, zomrel náhle vo Švédsku, kde už dlhšie žil. Chceme jeho pozostatky previezť na Slovensko, aby sme ho mohli dôstojne pochovať a rozlúčiť sa s ním. Bohužiaľ, náklady na prevoz sú privysoké a sami si s nimi neporadíme. Preto vás chceme poprosiť o pomoc. Pokiaľ budete môcť, pošlite svoj dar na č. účtu RAIFFEISEN BANK SK 07 1100 0000 0080 1809 7978 a do poznámky pre príjemcu uveďte slovo dar,“ uvádza sa v ozname, ktorý obec zverejnila na svojom webe.

 

Ľudia sa zbierajú aj na pomoc ďalšej rodine

Dobrí ľudia sa spojili aj v prípade tragédie, ktorá postihla mladú rodinu z Kostrčinej Lúčky. 32-ročná Janka zomrela krátko po pôrode. „Porodila druhé bábätko cisárskym rezom v nemocnici v Žiline. Dieťatko je v poriadku, ale ona dostala ťažkú embóliu do pľúc a letecky ju previezli do Banskej Bystrice. Leží vo veľmi vážnom ťažkom stave na umelej pľúcnej ventilácii. Je v kritickom stave,“ napísal Jankin bratranec. Žiaľ, dvojnásobnú mamičku sa nepodarilo zachrániť.

Za Jankou najviac smúti jej manžel Stanislav, ktorý sa teraz sám musí postarať o 5-ročnú dcérku Kristínku a novorodeného synčeka Patrika. Rodina je vo veľmi ťažkej finančnej situácii, preto prosí o akúkoľvek pomoc.

Ak môžete, pomôžte smutiacim rodinám. Každé jedno euro sa počíta.


TRAGÉDIA v NEMOCNICI Zdravá mamička ZOMRELA po cisárskom reze: Synčeka a dcérku už Janka nikdy neuvidí! Čo sa stalo? Nemocnica REAGUJE