Regióny Nitra Top

ZVRAT V PRÍPADE NEZVESTNÝCH DVOJIČIEK?! Dôvodom je desivý nález v Dunaji

bratia Liptákovci
Dvojičky z Komárna sú stále nezvestné Zdroj: FB Polícia SR

KOMÁRNO – Záhadné zmiznutie dvoch bratov z Komárna dodnes nie je ukončené. Dvojičky Pavol a Jozef Liptákovci sa minulý rok, v jeden augustov deň doslova prepadli pod zem. Ich mená a fotografie stále svietia v policajnom systéme pátrania s popisom nezvestní. Najnovšie informácie z prostredia polície hovoria o tom, že slovenskí pátrači začali pri objasnení záhadného zmiznutia bratov  spolupracovať s maďarskými policajtmi. Dôvodom je to, že maďarskí policajti vylovili z Dunaja pozostatky, ktoré by mohli patriť jednému z bratov.

 

44-roční bratia bývali spoločne po smrti matky od svojich 18 rokov v jednom z panelákov v Komárne. Dvojičky naposledy videli ich kamaráti posledný augustový deň minulého roka a odvtedy sa po nich akoby zľahla zem. Pátranie po súrodencoch vyhlásili 6 dní na to a to presne 6. septembra 2021. Pavol a Jozef museli odísť z bytu tak, že si to nik naokolo nevšimol. Pri ich menách v policajnom pátraní dodnes svieti nápis – nezvestný. Podľa najnovších informácií z prostredia polície však svitla nádej, že by v prípade mohol nastať zvrat.

nezvestné dvojičky
Bytovka v ktorej bratia bývali. Zdroj: noviny.sk

STÁLE NEZVESTNÍ

Muži zákona v čase zmiznutia dvojičiek informovali, že obaja súrodenci by mali mať pri sebe mobilné telefóny, ktoré však boli vtedy vypnuté. “Nezvestný Pavol Lipták je asi 175 centimetrov vysoký, štíhlej postavy. Má hnedé oči, hnedé vlasy a je čiastočne plešatý. Na ľavom obočí a pod pravým okom má jazvu. Na jednej ruke má presne neustálené tetovanie,“ informovali z polície. “Jozef Lipták je rovnako vysoký, štíhlej postavy. Má svetlohnedé krátke rovné vlasy s plešinou a hnedé oči. Pri reči sa zajakáva. Na bruchu má jazvu po operácii, chodí zhrbený,” opísali policajti prvky na základe ktorých by mohli ľudia jedného z bratov spoznať. “Akékoľvek informácie k pohybu alebo pobytu nezvestných bratov je možné podať polícii na telefónnom čísle 158, prípadne priamo na ktoromkoľvek policajnom oddelení, alebo do súkromnej správy na facebookovej stránke Polícia SR- Nitriansky kraj,“ dodali vtedy strážcovia zákona.

Galéria
nezvestní bratia
Dvaja bratia sú nezvestní viac piaty mesiac. Zdroj: FB Polícia SR
nezvestní bratia
Dvaja bratia sú nezvestní viac piaty mesiac. Zdroj: FB Polícia SR
navigate_before
navigate_next

VEĽKÉ PÁTRANIE po nezvestných DVOJIČKÁCH! Ak máte akékoľvek informácie volajte 158

Presný deň odchodu súrodencov z ich spoločného bytu dodnes nie je známy. To, že sa stratili si ako prvé všimli ich susedy. “Naraz prišli susedky, že kde sú chlapci, hovorím, že tu by mali byť a že neni sú. Potom prišli policajti,” povedal vtedy iný sused nezvestných dvojičiek pre noviny.sk.

Redaktori zregiony.sk sa snažili pátrať po najnovších informáciách o nezvestných. Keďže sa podľa dostupných zistení bratia nekontaktovali s rodinou oslovili sme aj miestny úrad v Komárne s tým, či o Liptákovcov nepoznali v ich kruhoch. Ten naše otázky poslal na preverenie mestskej polícii. „Týmto Vám oznamujeme, že žiaľ okrem verejne dostupných informácií z internetu, ktoré sú aj vo Vašom článku, v súčasnosti nedisponujeme žiadnymi informáciami, ktoré by mohli dopomôcť k vypátraniu nezvestných bratov či ozrejmiť prečo sú tieto osoby nezvestné. Prípadom sa naďalej zaoberá Okresné riaditeľstvo Policajného zboru,“ povedala pre zregiony.sk hovorkyňa mestskej polície v Komárne Veronika Jakabová.

Galéria
Jozef Lipták
Domáci sa domnievajú, že Jozef by mohol patriť medzi biele kone. Zdroj: minv.sk
Pavol Lipták
Záhadné zmiznutie bratov dodnes neobjasnili. Súrodenci sú stále v pátraní. Zdroj: minv.sk
navigate_before
navigate_next

Už v lete minulého roku, keď dvojičky zmizli sa špekulovalo o tom, že starší z bratov mohol byť obeťou ekonomickej trestnej činnosti a teda takzvaným bielym koňom. Pre portál noviny.sk to vtedy naznačil sused nezvestných. “Paľo ten bol férový chlapec. Pomáhal tu starým ľuďom nakupovať, aj u mňa, aj záclony dal dole, okná umyl, všetko robil, aj dobre varil, všetko, ale ten Jožo, ten bol,” reagoval na otázku novinárov.

V Maďarsku našli telo

Nádej, že by v prípade mohol nastať zásadný zvrat prišla potom, ako maďarskí policajti vylovili z Dunaja pozostatky neznámeho muža. Informácie z maďarskej policajnej stránky hovoria o tom, že telo nebohého muža vylovili z Dunaja 9. októbra minulého roku. Na teraz maďarskí kriminalisti vylúčili cudzie zavinenie.

Pozostatky muža podľa informácií z policajnej stránky vylovili  Maďarsku miestni rybári. Charakteristické črty nebohého sa môžu zhodovať s popisom jedného z nezvestných bratov. Na policajnej stránke sa píše, že nájdený mŕtvy muž má riedke vlasy, vysoké čelo, oválnu tvár, hnedé oči, neoholené ochlpenie na tvári a nápadne hrubý krk. Maďarská polícia však k popisu nájdenej mŕtvoly dopísala, že jej stav vzhľadom na pobyt tela vo vode nie je vhodný na zmysluplnú identifikáciu a totožnosť osoby tak budú musieť preukázať až ďalšie testy DNA.

Slovenskí policajti pre redakciu zregiony.sk potvrdili, že na prípade nezvestných bratov skutočne nadviazali spoluprácu s kolegami z Maďarska. „Polícia v Komárne spolupracuje s maďarskou políciou na objasnení tohto prípadu. Zatiaľ však nemôžeme poskytnúť k veci viac informácií,“ reagovala stroho na naše otázky hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre pod ktoré Komárno spadá Renáta Čuháková. To či by telo skutočne mohlo patriť jednému z nezvestných bratov teda nateraz zástupcovia z rádov polície nevyvrátili, ani nepotvrdili. Prípad budeme naďalej sledovať.