Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

AKTUÁLNE Až dve veľké BANKY upozorňujú na DLHÉ VÝPADKY základných služieb! Vopred sa pripravte, TOTO všetko nebude fungovať

Ilustračné foto. Zdroj: regiony.sk

SLOVENSKO – Počas víkendu musíme opäť rátať s tým, že niektoré bankové služby nebudú fungovať. Dve banky totiž oznámili, že pre údržbu odstavia elektronické systémy. Odstávka jednej z nich začína už v piatok neskoro večer. 

Ako prvá svoje služby odstaví Československá obchodná banka (ČSOB). Klienti by sa mali pripraviť na to, že fungovať nebude elektronické bankovníctvo:

  • V piatok 19. apríla v čase od 22.00 hod do soboty 07.00 hod a v nedeľu 21. apríla v čase od 00.30 hod do 11.00 hod dôjde pre plánovanú prevádzkovú odstávku k celkovému obmedzeniu služieb Moja ČSOB a ČSOB SmartBanking.
  • Služba ČSOB API (PSD2) nebude dostupná v piatok 19. apríla v čase od 22.00 hod do soboty 06.15 hod a v nedeľu 21. apríla v čase od 00.30 hod do 12.20 hod.

Na víkend odstávku systémov naplánovala aj mBank. K obmedzeniam niektorých služieb dôjde v nedeľu 21. 4. 2024 v čase od 2:30 do 10:30. V uvedenom čase nebudú dostupné platby kartou na internete. Platby kartou na termináloch v obchodoch a výbery z bankomatov budú fungovať bez obmedzení.

V čase 2:30 – 10:30 nebudú dostupné tieto služby:
internet banking,
mobilná aplikácia,
platby kartou na internete (ak je vyžadované potvrdenie platby v mobilnej aplikácii alebo pomocou SMS),
SMS,
mLinka,
systém žiadostí o produkty.

“Ak máte po ukončení odstávky problém s prihlásením do internet bankingu, vyčistite vyrovnávaciu pamäť prehliadača (tzv. cache) stlačením klávesy F5, resp. kombináciou kláves CTRL+F5, alebo vymažte cookies vo vašom prehliadači,” radí klientom banka.

Obe banky sa klientom za prípadné komplikácie sa ospravedlňujú.