Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

Zvýšil sa počet neúspešných skúšok na získanie vodičského preukazu: Môžu za to elektronické testy

Ilustračné foto ZDROJ: archív zoznam.sk

SLOVENSKO – Po zavedení elektronických skúšobných testov na vodičský preukaz sa počet neúspešných skúšok zvýšil. Pohybuje sa okolo 23 percent, pri papierových testoch išlo približne o 12 percent. Uviedla to hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

“Zavedenie elektronických skúšobných testov hodnotíme veľmi pozitívne. Vykonávanie teoretickej skúšky odbornej spôsobilosti je efektívne, transparentné a objektívne bez vonkajšieho zásahu skúšobného komisára. Týmto spôsobom teoretickej skúšky sa zvyšuje úroveň vzdelávania žiadateľov o udelenie vodičského oprávnenia v autoškolách,” skonštatovala policajná hovorkyňa.

Skúšobné otázky sa od zavedenia novej formy testov zatiaľ nemenili. “V tomto roku však máme v pláne aktualizovať skúšobné otázky a prípadne ich doplniť aj o nové skúšobné otázky,” doplnila hovorkyňa.

Papierové testy sa v súčasnosti už nepoužívajú

Približne za rok testovania elektronickou formou sa vykonalo celkovo 88 377 teoretických skúšok u 67 755 žiadateľov o udelenie vodičského oprávnenia. “Papierové” skúšobné testy sa v súčasnosti už pri skúške z odbornej spôsobilosti nepoužívajú.

Elektronické skúšobné testy na vodičský preukaz sa zaviedli od apríla 2023. Testuje sa v skúšobných miestnostiach na okresných dopravných inšpektorátoch. Test si možno vyskúšať na webe Ministerstva vnútra SR.