Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Domáce Top

AKTUÁLNE Do obchodov sa dostali NEBEZPEČNÉ výrobky od známej značky aj POTRAVINY! Sú riziko pre deti aj pre dospelých

stiahnutie z predaja
Zdroj: regiony.sk

SLOVENSKO – Poriadne si skontrolujte, čo ste nedávno nakúpili. Môže sa totiž stať, že máte doma jeden z nevyhovujúcich produktov, ktoré sa v posledných dňoch dostali na slovenský trh. Väčšina z nich môže ohroziť aj vaše ratolesti. Sú medzi nimi aj potraviny.

Na prvý výrobok upozornila Slovenská obchodná inšpekcia (SOI). Konkrétne ide o zadnú detskú cyklosedačku Thule RideAlong s modelovými číslami 100106 100108. Vyrobená bola v období od 1. marca 2021 až 31. októbra 2023. Modelové číslo a dátum výroby môžete identifikovať prostredníctvom štítku na spodnej strane sedadla. Štítok výrobku je vo formáte: modelové číslo/rok/mesiac – výrobné číslo, ako je zobrazené na fotografiách nižšie.

sedačka
Zdroj: SOI

Spoločnosť Thule zistila nadlimitný obsah chemickej látky spomaľujúcej horenie DekaBDE v polstrovaní popruhov detských cyklosedačiek Thule RideAlong s modelovými číslami 100106 až 100108. „Dôvodom je, že prekročenie regulačných limitov chemickej látky DekaBDE v použitých materiáloch môže predstavovať pre dieťa používajúce túto cyklosedačku zdravotné riziko pri kontakte s pokožkou alebo očami,“ upresnila SOI.

V prípade, že štítok na vašej sedačke chýba, no myslíte si, že ste ho zakúpili v spomínanom období, spoločnosť Thule zaradí tento výrobok do bezplatného programu výmeny bez ohľadu na chýbajúci štítok. Firmu by ste mali kontaktovať, aj keď máte istotu, že sa tento rizikový výrobok u vás nachádzať. Všetky potrebné informácie nájdete na ich webe.

Spoločnosť Thule taktiež informuje, že ak na spodnej strane sedadla nájdete nálepku QC 2024, cyklosedačka už bola skontrolovaná, polstrovanie popruhov vymenené a je možné ju bezpečne používať bez ohľadu na číslo modelu a dátum výroby.

>> Na trhu sa objavili aj dve nevyhovujúce potraviny, ktoré pravidelne konzumujú aj deti. Na druhej strane nájdete všetky podrobnosti.