Regióny Prešov Domáce Top

AKTUÁLNE FOTO Vážna nehoda: Na mieste zasahoval VRTUĽNÍK

Ilustračné foto: ZDROJ: archív zoznam.sk

ŽDIAR – Dnes krátko popoludní  na ceste pri Ždiari došlo k vážnej dopravnej nehode. Do seba vrazili dve osobné autá. Na mieste zasahujú všetky záchranné zložky. Na pomoc prileteli aj leteckí záchranári. Cesta I/66 v Tatranskej kotline je momentálne uzavretá.

 

Aktualizované 16:03: Podľa posledných informácií prešovskej polície je cesta už prejazdná.

Aktualizované 14:45: Vodičom jedného vozidla bol 22-ročný muž z obce Spišská Belá, v aute bola aj 24-ročná spolujazdkyňa. Za volantom druhého auta sedela 44-ročná žena zo Ždiaru. Informovala nás o tom hovorkyňa prešovskej polície Jana Ligdayová.

Leteckí záchranári poskytli pomoc mladému šoférovi. “Lekár bol po prílete na miesto vysadený pomocou palubného navijaka. Do svojej starostlivosti si prevzal 22-ročného vodiča s poranením hlavy. Na mieste mu bolo poskytnuté primárne zdravotné ošetrenie, následne bol pacient preložený na palubu vrtuľníka, ktorý pristál neďaleko,” informovala letecká záchranná služba. Muža v stabilizovanom stave, pri vedomí letecky previezli do popradskej nemocnice.

Obaja vodiči boli na mieste podrobení dychovým skúškam, v oboch prípadoch bol výsledok negatívny. Polícia okolnosti a príčiny nehody vyšetruje. Predbežne vyčíslená škoda na vozidlách je 10.000 eur.

Podľa slov vodičov, ktorí úsekom prechádzali pred nehodou, bola vozovka v tieni pokrytá zľadovateným snehom.

Nehoda Ždiar 29.3.2023 Zdroj: FB/Dopravný servis - okres PP, KK, SN

Zdroj: FB/Dopravný servis – okres PP, KK, SN

Nehoda Ždiar 29.3.2023 Zdroj: FB/Dopravný servis - okres PP, KK, SN

Zdroj: FB/Dopravný servis – okres PP, KK, SN