Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

AKTUÁLNE KONIEC známej KURIÉRSKEJ firmy? Na depe sú stovky BALÍKOV, nemá ich kto doručiť! Vieme, čo sa deje

123 kuriér
Ilustračné foto: Zdroj: Facebook/123kurier.sk

Kuriéri si mali nechávať peniaze za dobierky

Za ďalší problém kuriérska spoločnosť považuje správanie kuriérov, ktorí si mali nechávať peniaze, ktoré im ľudia vyplatili za dobierky. “Toto konanie spočíva v protizákonnom masívnom a hlavne  úplne svojvoľnom prisvojovaní si cudzích finančných prostriedkov inkasovaných nimi z dobierok od adresátov tovarov! Obludnosť rozsahu a formy takéhoto konania v priebehu krátkeho času vyvolala silnú negatívnu odozvu v spoločnosti,” dodáva vedenie v ozname.

Dostanú sa spoločnosti k svojim peniazom? “Verejne deklarujeme, že vynaložíme maximálne úsilie a prostriedky s cieľom vyvodiť voči všetkým zodpovedným subjektom tak civilnoprávne, pracovnoprávne, príp. trestnoprávne dôsledky a uplatníme si voči nim každú spôsobenú škodu,” uvádza kuriérska spoločnosť. Celé vyjadrenie si môžete prečítať na tomto odkaze.

kuriér
Zdroj: Facebook/123kurier.sk

Spoločnosti sa obávajú o svoje peniaze

Keďže boli problémy s vyplatením dobierok, spoločnosti a firmy sa tak nedostali k svojim peniazom za odoslané balíčky. Tento problém sa začal rozoberať v príspevku aj vo Facebookovej skupine Marketéri, copywriteri, SEO optimalizátori, v ktorej sú aj mnohí majitelia e-shopov. “Skončili činnosť, skrachovali, zavreli dnes depá, majú dobierky, aj balíky. Absolútne neprofesionálne,” napísal jeden komentujúci.

“Včera sa so mnou ich kuriér lúčil, že sa vidíme poslednýkrát (doručoval mi balík). Na depách stoja tisíce balíkov a, bohužiaľ, nemá ich kto rozviezť. Neoficiálne si dobierky kuriéri nechávali, pretože neboli vyplatení a nikto by ich ani nevyplatil (mimochodom väčšina z nich robila načierno bez akejkoľvek zmluvy či dohody). Teraz na to doplatia všetci podnikatelia, ktorí im verili do konca,” napísal ďalší. Zároveň dodal, že súcití so všetkými, ktorým kuriérska spoločnosť teraz zavarí. On sám s nimi spoluprácu prerušil už dávnejšie.

123 kuriér
Zdroj: Facebook/Marketéri, copywriteri, SEO optimalizátori

Kuriérsku spoločnosť 123kuriér sme oslovili, no zatiaľ čakáme na ich odpovede.