Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

AKTUÁLNE KONIEC známej KURIÉRSKEJ firmy? Na depe sú stovky BALÍKOV, nemá ich kto doručiť! Vieme, čo sa deje

123 kuriér
Ilustračné foto: Zdroj: Facebook/123kurier.sk

SLOVENSKO – V týchto dňoch kuriéri pracujú na plné obrátky, pretože v e-shopoch prebiehajú Black Friday výpredaje a niektorí ľudia už nakupujú aj vianočné darčeky. Dajte si ale pozor na to, ktorú kuriérsku spoločnosť si pri nakupovaní vyberiete. Niektoré balíky k vám totiž tak skoro nemusia doraziť. 

Pred pár dňami sa internetom šírila informácia o tom, že česká kuriérska spoločnosť 123Kurýr má existenčné problémy a má končiť. Informoval o tom napríklad portál Aktuality. Podarilo sa im získať aj vyjadrenie firmy, v ktorom sa hovorilo, že Slovenska a Maďarska sa tieto problémy týkať nemajú. Žiaľ, vyzerá to tak, že všetko je inak.

Slovenská kuriérska spoločnosť 123kuriér na svojom webe zverejnila dlhší oznam, v ktorom sa ospravedlňuje obchodným partnerom aj širokej verejnosti. “Považujeme za nevyhnutné Vás touto cestou informovať o  podstatných skutočnostiach, ktoré majú, bohužiaľ, momentálny (veríme, že dočasný) negatívny dosah na podnikateľskú činnosť našej spoločnosti. Nateraz nie sme schopní zabezpečiť poskytnutie našich služieb formou riadneho a bezpečného doručenia všetkých zásielok našich objednávateľov a/alebo riadneho zinkasovania a odvedenia dobierok v pôvodnom režime,” píše sa v ozname.

123 kuriér
Zdroj: Facebook/123kurier.sk

Podraz od konkurencie?

V ozname spoločnosti sa hovorí aj o údajnom podraze zo strany konkurencie a pokuse o nepriateľské prevzatie základnej činnosti. Všetko to zrejme malo prebiehať za aktívnej účasti ich manažmentu. “Podstatná väčšina našich vedúcich zamestnancov vykonávajúcich pre nás prácu na kľúčových pracovných pozíciách ukončila svoje pracovné pomery, a to bez akéhokoľvek upovedomenia ktoréhokoľvek z konateľov či majiteľov našej spoločnosti. Títo sa o plynutí výpovedných dôb (z dôvodu zatajenia ich doručenia spoločnosti prostredníctvom zlomyseľného manažmentu) dozvedeli až v čase, keď sa zásadným negatívnym následkom takéhoto konania už nedalo úplne zabrániť,” píše sa ďalej vo verejnom vyhlásení.

Čo bude s balíkmi a peniazmi za dobierky? Dočítate sa na ďalšej strane.