Regióny Bratislava Top

AKTUÁLNE Nepôjde internet, TELEVÍZIA ani rádio! Pripravte sa na odstávky služieb: Vieme, kde

výpadok služieb
Ilustračná foto. ZDROJ: Pexels

BRATISLAVA/ZÁHORIE – V najbližších dňoch sa pripravte na odstávky viacerých služieb. V hlavnom meste a na Záhorí nebude fungovať internet, televízia a ani rádio. Výpadok sa týka spoločnosti Towercom a telekomunikačného operátora 4ka. 

 

O plánovaných odstávkach Towercomu informuje aj portál SatelitnáTV. Podľa jeho zistení odstávka súvisí s montážou technológie potrebnej na šírenie digitálneho rozhlasového vysielania v štandarde DAB+. Televízne a rádiové služby nebudú dostupné v stredu 5. apríla 2023 v čase od 9:00 do 17:00. Konkrétne ide o vysielač Borský Mikuláš – Dubník. To znamená, že služby nebudú fungovať veľkej časti Záhoria.

Plánované odstávky služieb zverejnil aj samotný Towercom. V prehľadnej tabuľke nájdete zoznam všetkých prác naplánovaných počas apríla po celom Slovensku. Nižšie je len časť prác, ktoré sa týkajú vysielača Borský Mikuláš – Dubník počas najbližšej stredy.

odstávka služieb
Rozpis plánovaných odstávok. ZDROJ: Towercom

Výpadok čaká aj 4ku

Dňa 6. apríla 2023 čakajú plánované práce aj operátora 4ka, ktorý zverejnil oznam na svojom webe. “V čase medzi 00:00 a 05:00 hod. dôjde z dôvodu plánovaných servisných prác k nedostupnosti koaxiánych internetových a CATV/DVBT televíznych služieb v Bratislave pre lokality Petržalka, Devínska Nová Ves, Karlová Ves, Dúbravka a Lamač,” informuje operátor. Zároveň dodáva, že sa bude snažiť o to, aby bola odstávka čo najkratšia, preto nie je vylúčené, že skončí skôr ako o piatej hodine ráno.

V uvedených časoch sa preto pripravte na obmedzenie určitých služieb. Ak vám niečo nepôjde, chyba nie je na vašej strane.