Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

AKTUÁLNE OBĽÚBENÁ sieť ZATVÁRA predajne po celom SLOVENSKU! Zákazníkom veľmi CHÝBAJÚ: Vieme, čo je za tým

Ilustračné foto. Zdroj: Zoznam.sk/Ján Zemiar, úprava regióny.sk

SLOVENSKO – Ďalšia známa značka obchodov sa vytráca zo Slovenska. Kultový predajca videohier Brloh postupne zatvára jednu predajňu za druhou. Odkúpila ho česká sieť s elektronikou, ktorá má s predajňami iné plány.

Predajcu hier a herného príslušenstva Brloh pozná zrejme každý Slovák, ktorého záľubou sú videohry. Funguje nielen ako e-shop, ale má aj kamenné obchody, ktoré zákazníci našli v mnohých nákupných centrách. Tie však postupne končia. Najnovšie predajca oznámil, že od 12.2. bude trvalo zavretá predajňa v OC Optima Košice.

Za ich koncom nestojí iba čoraz väčšia prevaha online predaja hier. V roku 2021 prevzala Brloh česká sieť predajní s elektronikou Smarty, ktorá začína expandovať na Slovensku. Ako oznámila, súčasné Brloh predajne postupne premieňa na nový koncept. V praxi to znamená, že v rámci nových prevádzok vytvorí oddelenie pre gamerov. “Všetky predajne budú mať vlastnú hernú sekciu pod označením Brloh, a budú minimálne tak veľké, ako tie existujúce,” uvádza Smarty. Tak sa čoskoro stane aj v Košiciach, kde otvorí novú Smarty predajňu v OC Aupark.

Podľa reakcií na sociálnej sieti pre verných zákazníkov to ale nie je adekvátna náhrada. Chýbať im bude nezameniteľná atmosféra gamerskej predajne. “Je smutne sa pozerať ako obchod môjho detstva, mladosti a aj dospelosti pomaly ale isto krachuje,” uviedla Veronika, podľa ktorej nový vlastník odniesol preč ducha predajní. Tradičné obchody Brloh budú chýbať aj Petrovi. “Budeme spomínať so slzou v oku a úsmevom na tvári,” poznamenal.

Klasické predajne ešte zákazníci nájdu, podľa zoznamu na webe Brlohu, v Bratislave, Banskej Bystrici, Nitre, Trnave a Trenčíne a chvíľu ešte aj v Košiciach. Sieť Smarty u nás zatiaľ otvorila iba dve prevádzky, a to v bratislavských nákupných centrách.

V uplynulých dňoch koniec ohlásil aj jeden z najväčších slovenských e-shopov:


AKTUÁLNE Nečakaný KONIEC! Jeden z NAJZNÁMEJŠÍCH slovenských OBCHODOV už čoskoro zatvára: Čo bude so zákazníkmi?