Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

AKTUÁLNE Obľúbený reťazec varuje zákazníkov: Tieto výrobky NEPOUŽÍVAJTE a VRÁŤTE do obchodu! Hrozí UDUSENIE detí

Ilustračné foto. Zdroj: regiony.sk

SLOVENSKO – Obchodný reťazec Pepco je obľúbený najmä medzi mamičkami. Môžu tam nakúpiť oblečenie, hračky či doplnky pre svoje ratolesti. Ak ste tam v poslednom období zavítali aj vy, radšej skontrolujte svoj nákup.

Pepco na svojej stránke informuje o stiahnutí dvoch produktov z predaja. Prvým výrobkom je dámska prešívaná kabelka čiernej farby PLU 599589. „Testovaním sa zistilo, že výrobky nespĺňajú požiadavky nariadenia (ES) 1907/2006 z 18. decembra 2006 o registrácii, hodnotení, autorizácii a obmedzovaní chemikálií (REACH) z dôvodu prekročenia obsahu ftalátov,“ priblížil reťazec.

Najpoužívanejšie DEHP ftaláty môžu podľa štúdií negatívne pôsobiť na pečeň a obličky. Ohrození sú aj chlapci a muži, pretože môžu ovplyvňovať produkciu spermií.

kabelka pepco
Zdroj: pepco.sk

Pozor na detské oblečenie

Obchod tiež varuje pred detským oblečením s Disney motívom. Testovaním sa zistilo, že výrobok nespĺňa požiadavky európskej normy EN 17394-3:2021. „Pepco sťahuje vyššie uvedený výrobok z predaja, pretože predstavuje riziko udusenia detí v dôsledku možnosti uvoľnenia malých častí,“ varuje reťazec.

body pepco
Zdroj: pepco.sk

AK tieto výrobky doma máte, vráťte ich čo najskôr do najbližšej predajne Pepco. Náklady na ich kúpu vám budú vrátené v plnej výške, a to aj bez predloženia dokladu o kúpe.

Do predaja sa v poslednom období dostali aj ďalšie nebezpečné výrobky:


AKTUÁLNE Do obchodov sa dostali NEBEZPEČNÉ výrobky od známej značky aj POTRAVINY! Sú riziko pre deti aj pre dospelých