Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

AKTUÁLNE Obrovské PODVODY s balíkmi na Slovensku: Od TEJTO firmy NIČ nepreberajte! Peniaze späť NEZÍSKATE

Ilustračné foto. Zdroj: regiony.sk

SLOVENSKO – Pravidelne vás informujeme o rôznych podvodoch, ktoré na Slovensku prebiehajú. Podvodníci to neustále skúšajú novými spôsobmi. Ešte začiatkom roka sme upozorňovali na balíky s dobierkou, ktoré chodia aj ľuďom, ktorí si nič neobjednali. Väčšina z nich má pritom rovnakého odosielateľa, na ktorého by ste si mali dať pozor. 

Tejto témy sa v týchto dňoch venovali aj Aktuality, ktoré sa snažili so spoločnosťou FAN Courier skontaktovať, avšak bez úspechu. Práve balíky od odosielateľa FAN Courier sú vo väčšine prípadov podvodné a ľudia si v nich nachádzajú to, čo si neobjednali. Preto by ste si mali dávať pozor a nič od nich nepreberať.


MIMORIADNE TIETO balíky od kuriéra určite NEPREBERTE! Slovenskom sa šíri veľký PODVOD, takto prídete o PENIAZE


Vo väčšine prípadov vám najskôr príde oznámenie o tom, že vám bude doručený balík. Podvodníci na to využívajú hlavne meno Slovenskej pošty, avšak často to skúšajú aj cez iné kuriérske spoločnosti. Vo Facebookovej stránke HAKA proti podvodníkom sme zaregistrovali viacero príspevkov na túto tému. Naposledy na to upozornila Zuzana, ktorá pripojila aj screenshot zo svojho e-mailu.

„V prípade, že si niekedy niečo objednáte, ale neoverili ste si e-shop, akonáhle vám príde sprava, že zásielku doručí FAN Courier – ide o podvod. Zásielku nikdy nepreberajte,“ varuje Zuzana.

prispevok
Zdroj: Facebook/Haka proti podvodníkom

Oklamaných ľudí je viac

Ona ale nie je jediná, kto má s touto spoločnosťou negatívne skúsenosti. „Prosím Vás, má niekto skúsenosti s FAN Courier, rumunská spoločnosť, nakoľko známi si objednali telefón a prišli im hodinky, a nevieme sa s nimi spojiť, nakoľko vraj nevedia dohľadať našu objednávku,“ pýtala sa na radu Iveta.

Na Adrianu chceli tento podvod vyskúšať tiež, avšak prekukla ho a nič od kuriéra neprevzala. „Nič som neobjednávala. Prišiel balík z Rumunska Fan courier s dobierkou 38 eur. Neprebrala som. Už viackrát sa tu písalo, že je to podvodná stránka,“ upozornila aj ostatných.

„Fan courier je jedna z najhorších firiem, takmer každá zásielka je podvod… Vždy je tam niečo iné, ako malo byť. Keď tam aj príde niečo, čo tam malo byť, tak je to obyčajná handra, alebo haraburda. Nedá sa to nikde vrátiť, často sú údaje na vrátenie buď v nejakej azbuke, v poľštine, alebo v inom jazyku. Niekedy len prelepia zásielku z iného štátu, ktorá bola nedoručená a vrátená späť a pošlú to niekomu inému,“ dodal Jozef.

Ako v prípade podvodného balíka postupovať?

V prvom rade by ste si mali overiť, či vám skutočne má prísť balík, ktorý ste si objednali. Overte si to aj u kuriéra a pokiaľ niečo nesedí, jednoducho ho nepreberte a upozornite aj kuriéra, že ide o podvod. Ak by ste dobierku zaplatili a balíček prevzali, prišli by ste akurát tak o peniaze, pretože s firmou sa nedarí skontaktovať takmer nikomu, ani oklamaným ľuďom.

Slovenská pošta o tomto podvode vie a pravidelne upozorňuje na rôzne podvodné správy a stránky, v ktorých niekto zneužíva jej meno. Čo sa týka Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb, Aktuality zistili, že firma FAN Courier nie je v tomto registri vedená. Neeviduje zatiaľ ani žiadne podnety, rovnako ako ani policajné prezídium.

V prípade, že ste sa stali obeťou takéhoto podvodu, nebojte s tým ísť na políciu. Čím viac oklamaných ľudí sa spojí, tým ľahšie budú môcť orgány niečo vykonať.