Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

AKTUÁLNE Od dnes sa pripravte na ODSTÁVKU viacerých služieb: TOTO všetko nebude fungovať! Vieme viac

Ilustračné foto. Zdroj: regiony.sk

SLOVENSKO – S odstávkami služieb sa stretávame pravidelne, prevažne sa to deje cez víkend. Teraz sa ale pripravte na viaceré obmedzenie počas týždňa, pričom prvá technická údržba nastane už dnes. Čo všetko nebude fungovať?

Slovenská pošta na svojom webe informuje o nedostupnosti Elektronického komunikačného portálu (EKP), ktorý je určený pre registrovaných zákazníkov na komunikáciu so Slovenskou poštou. Táto služba bude nedostupná v utorok 27. februára v čase od 19:00 do 20:00. Dôvodom je technická údržba. Pošta sa vopred ospravedlňuje za prípadné komplikácie.

Výpadky očakáva aj Orange a Finančná správa

O nedostupnosti služieb informuje aj operátor Orange. Plánované práce na strane spoločnosti Slovak Telekom, a.s. budú mať dopad aj na službu Orange Doma, konkrétne na internet a televíziu. Výpadky nastanú v stredu 28. februára vo viacerých slovenských lokalitách:

– Košice (Staré Mesto) – v čase medzi 7:00 – 15:00 v trvaní 480 minút

– Krpeľany – v čase medzi 7:30 – 14:30 v trvaní 420 minút

– Breza – v čase medzi 7:30 – 17:30 v trvaní 600 minút

– Madunice – v čase medzi 8:00 – 16:00 v trvaní 480 minút

„Za prípadné komplikácie sa vám ospravedlňujeme a ďakujeme za pochopenie. V prípade, že vám po ukončení výpadku nefungujú služby, reštartujte prosím vaše zariadenia,“ odporúča Orange.

Zdroj: Facebook/Orange

Poslednou inštitúciou, ktorá informuje o plánovanej odstávke služieb, je Finančná správa. Pôjde dokonca o dvojdňový výpadok v ranných hodinách. „Oznamujeme verejnosti, že v dňoch 28.02.2024  a 29.02.2024 v čase od 6:00 hod. do 6:30 hod. budú krátkodobé čiastkové výpadky služieb colných informačných systémoch z dôvodu vykonávania plánovaných bezpečnostných aktualizácií na technologických zariadeniach v produkčnom prostredí FS,“ uvádza na svojom webe.


Špeciálna AMNESTIA pre Slovákov! Tisícky ľudí sa môžu vyhnúť pokute: Tarabov rezort chystá zmenu, koho sa týka? Vieme viac