Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

AKTUÁLNE Slováci, ZÚRIA! Dvaja ďalší operátori VYPÍNAJÚ české stanice: Vieme, čím ich chcú NAHRADIŤ

televízia, stanice
Ilustračné foto. ZDROJ: Pexels

SLOVENSKO – Kauza s vypínaním českých staníc je na Slovensku už niekoľko mesiacov. Zatiaľ k tomu pristúpil iba operátor Orange, no vyzerá to tak, že sa k nemu postupne pridávajú ďalší. Vyradené stanice chcú pritom nahradiť novými. 

Ako uvádza portál Živé.sk, k vypínaniu českých staníc pristupuje Telekom. Z jeho TV služieb Magio TV, Magio Go a Magio Sat vypadnú dve české stanice – Prima Zoom a Prima Max. Požadovala to totiž TV JOJ. Ostatné české stanice majú ostať v ponuke. K tejto zmene dôjde 15. augusta 2023.

Rovnakým smerom sa uberá aj operátor DIGI TV, o čom informuje portál Satelitná TV. K zmene dôjde taktiež 15. augusta a rovnako ide o stanice Prima Zoom a Prima Max. Tieto stanice viac nebudú pre zákazníkov dostupné.

Ilustračná foto | ZDROJ: Pexels

Čo dostanú diváci namiesto týchto dvoch staníc?

Namiesto dvoch vyradených českých televíznych staníc dostanú diváci prístup k novej slovenskej stanice z dielne JOJ Group – JOJ Svet. Tá pribudne v prípade oboch operátorov. Druhou dostupnou stanicou bude Spark TV, ktorú bude Telekom šíriť od balíčka M a DIGI TV ju presunie do základného balíčka Štandard.

Stanica Spark TV sa zameriava na históriu, prírodu, ale aj na súčasné témy. Ide o dokumentárno-diskusný kanál, ktorý prináša množstvo zaujímavých tém a formátov. JOJ Svet zase prinesie zaujímavé dokumenty z celého sveta.

Diváci sa búria

Ľudia, rozčarovaní rozhodnutím rušiť české stanice, sa ozvali na facebookovú stránku Nekŕmte nás odpadom. Pani Iveta napísala: “Nie som síce československá, ale slovenská spotrebiteľka, ale faktom je, že české programy majú lepšiu ponuku a Markíza a Joj nemajú čo zasahovať do nášho výberu.”

Kritikou nešetrila ani pani Oľga: “Veď by to bolo smiešne, máme maďarské, ukrajinské, poľské, nemecké, americké a ďalšie programy a práve české chcú zrušiť? To je na hlavu! Dúfam, že aspoň jeden operátor tieto programy nechá a ja okamžite ruším zmluvu a prejdem ku nemu.”

 


Slováci, POZOR! O pár dní štartuje NOVÁ televízia: Vieme, na čo sa môžete tešiť!