Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

AKTUÁLNE Za sledovanie televízie si poriadne PRIPLATÍME: Kto všetko zdražuje a o KOĽKO?

zvyšovanie cien
Za sledovanie televízie si priplatíme. | ZDROJ: Pixabay (ilustračné)

BRATISLAVA – Zdražovanie sa v súčasnosti netýka iba potravín, ale dotklo sa aj jednotlivých služieb. Pripravte sa na to, že si priplatíme aj za sledovanie televízie. Slovenskí operátori a poskytovatelia služieb predstavili nové cenníky, ktoré vás rozhodne nepotešia. Prinášame vám prehľad, kto zvyšuje ceny svojich balíkov a o koľko.

 

Od 1. marca 2023 došlo k navýšeniu cien za službu Sledovanie TV. Za jednotlivé balíčky si priplatíte od jedného eura až po viac ako 5 eur. Najväčšie zmeny sa týkajú troch hlavných balíčkov. Za základný balíček po novom zaplatíte 8,49 € oproti pôvodným 7,49 €. Štandardný balík predtým stál 13,49 €, teraz sa jeho cena zvýšila na 14,99 €. Najviac si priplatíte v prípade, ak využívate prémiový balík. Ten zdražuje z 22,49 € až na 27,99 €.

Mierne zvyšovanie cien sa dotkne aj doplnkových balíčkov, ale ich výška vzrastie len o pár centov až maximálne euro. “Nová cena sa aplikuje na všetky objednávky vykonané po tomto dátume vrátane tých s automatickou obnovou,” informuje operátor.


Slováci prichádzajú o OBĽÚBENÉ TV programy! Šokujúce NOVÉ zistenie: Markízu a JOJ-ku prešetrujú, čo na to televízie?


Od marca je drahšia aj Lepšia TV

Cenník svojich služieb od 1. marca 2023 upravila aj televízna služba Lepšia TV. Tá zvýšila svoje ceny na Slovensku aj v Českej republike, ale rozdiel nie je taký výrazný. Zmena sa netýka najväčšieho balíčka Max, v tomto prípade ostáva cena rovnaká 11,49 €. Drahší je balíček Klasik, ktorý predtým stál 7,39 € a jeho nová cena je 7,99 €. Priplatíte si aj v prípade najnižšieho balíka Mini, ktorého aktuálna cena je 3,99 € v porovnaní s predošlou sumou 3,49 €.

Skylink zvyšuje ceny až od apríla

Zvyšovanie cien do tretice oznámil aj veľký slovenský operátor Skylink, ktorý upravuje cenník od 4. apríla 2023. V tomto prípade ide o úpravu cien internetovej televízie Skylink Live TV, nie satelitnej televízie. Ceny balíčkov sa zvýšia v priemere o 20 až 25 percent. Balík Smart stál predtým 7,70 € a po novom bude jeho cena 9,70 €. Drahší bude aj balíček Multi, ktorý bude od apríla stáť 11,50 € oproti súčasnej cene 9,60 €.

“Pre zákazníkov, ktorých súčasná úhrada predplatného pokrýva obdobie dlhšie ako do 4. 4. 2023, začnú nové ceny platiť až po skončení tohto obdobia,” informuje Skylink svojich zákazníkov.

Ak využívate niektorú z týchto služieb, pripravte sa teda na vyššie faktúry.