Župné voľby Top

Aliancia za rodinu opäť traumatizuje Slovákov: FOTO Zneužitie detí pred voľbami

BRATISLAVA – Anton Chromík sa opäť pripomenul. Muž, ktorý stojí za referendom za rodinu, ktoré sa v roku 2015 skončilo fiaskom, sa tentoraz zapojil do kampane pre blížiacimi sa župnými voľbami. A opäť sa pokúša zapojiť emócie.

V Bratislave je možné vidieť bilbord, na ktorom je vyobrazené nahnevané dieťa. Alianci kritizuje kandidátov na bratislavského župana, Milana Ftáčnika a Juraja Drobu z toho, že podporili dúhový pride. Ako konštatuje stránka Politická komunikácia, ktorá na bilbord upozornila, aliancia nemá „žiadne morálne zábrany, aby zneužila foto malého dieťaťa v politickej antikampani proti kandidátom na bratislavského župana Milan Ftáčnik a Juraj Droba”.

Zdroj foto: FB / Politická komunikácia

Bigotný a fanatický šíriteľ nenávisti

K samotnej antikampani sa vyjadril aj Juraj Droba, ktorý kandiduje s podporou opozičnej koalície na čele s SaS. Na Facebooku tvrdí, že župa nie je ani liberálna, ani konzervatívna – buď funguje pre ľudí, alebo nie. „Čo samozrejme nebráni jednému bigotnému a fanatickému šíriteľovi nenávisti obúvať sa do mňa v kampani,” pustil sa do protiútoku.

Zároveň dodáva, že chce byť dobrým šéfom župy pre všetkých – veriacich, ateistov, Slovákov, Maďarov či podporovateľov rôzneho politického spektra. „A dokonca aj pre tohto divného pána,” odkazuje Droba.

Juraj Droba sa pochodu zúčastnil aj s Milanom Ftáčnik – Foto: FB / Juraj Droba

Špinavá kampaň, tvrdí Ftáčnik

„Považujem to za špinavú kampaň zo strany aliancie, ktorá na takéto vyjadrenia nemá žiadny podklad ani voči jednému, ani voči druhému kandidátovi,“ vyjadril sa pre Denník N Milan Ftáčnik. Ako on, tak aj Droba pochod podporujú, hoci tohtoročného sa nezúčastnili.

Exprimátor Bratislavy Ftáčnik pred tromi rokmi dokonca predniesol prejav. „Pre mňa je Dúhový pochod o dvoch veciach: tolerancii a rovnoprávnosti. Bratislava vždy bola tolerantným mestom. Tak ako voči náboženstvám či národnostiam, mala by byť tolerantná aj k inej sexuálnej orientácii,” povedal okrem iného.

Ďalšia kampaň

A ako to vidí samotný Chromík? „Pod župou sú školy. Nepotrebujeme župana, ktorý by podporoval extrémne názory organizátorov Pridu, ktorí právo dieťaťa na otca a mamu odmietajú,“ vyjadril sa pre Denník N.

Rovnosť ľudí bez ohľadu na sexuálnu orientáciu vraj rešpektuje, avšak za tým, čo požaduje dúhový pride, vraj nie je rovnosť a rešpekt. Aliancia podľa Chromíka chcela umiestniť ešte desať bilbordov a spustiť bližšie neupresnenú kampaň.

Autor: ph, Foto: FB / Juraj Droba, Politická komunikácia, SITA / Robert Tappert, Diana Černáková, Video: YouTube / Roman Stranai