Regióny Bratislava Top

ZÁBORSKÚ schoval pod ČIERNU ZEM! Bratislavský župan si servítku pred ústa nedal

BRATISLAVA – Dnes sa poslankyňa Národnej rady Anna Záborská (OĽANO) stala splnomocnenkyňou vlády SR pre ochranu slobody vierovyznania alebo presvedčenia. Do tejto funkcie ju vymenovala  vláda na stredajšom rokovaní. Čo neostalo bez povšimnutia a kritiky. Bratislavský župan Juraj Droba nenechal na zákonodarkyni ani nitku suchú. Vo svojom statuse si nedal servítku pred ústa.

 

Post splnomocnenkyne vznikol na základe programového vyhlásenia vlády, v ktorom sa píše, že vláda SR si uvedomuje rastúcu závažnosť problému porušovania slobody myslenia, svedomia a náboženstva vo svete. Preto chce touto cestou aktívne podporiť participáciu na aktivitách medzinárodného spoločenstva prostredníctvom Medzinárodnej aliancie na podporu náboženskej slobody. Anna Záborská má túto funkciu vykonávať bez nároku na odmenu.

V novej funkcii poslankyňa sľubuje, že bude na ľudí pozerať bez rozdielu ich vierovyznania. “Je našou povinnosťou pomôcť ľuďom prenasledovaným pre vieru či presvedčenie bez ohľadu na to, o koho ide, alebo kde sa bezprávie deje. Otázka je, ako,” povedala v svojom stanovisku Záborská. “Pri šliapaní po slobode vyznania nemôžeme byť ticho, nech sa to deje kdekoľvek na svete. Demokracia a solidarita sú pri riešení tohto zásadného problému kľúčové. Tí, ktorí prenasledujú ľudí pre vieru a náboženské presvedčenie, sú nepriateľmi slobody. Nie je dôležité, či sú prenasledovaní kresťania, židia, moslimovia, mormóni alebo ateisti,” doplnila konzervatívna zákonodarkyňa.

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja napísal svoj názor pod touto zverejnenou fotografiou na sociálnej sieti.
Zdroj: fb Juraj Droba

Skritizoval ju v statuse

Svoj facebookový status začal župan so slovami, “VEĽMI NEŠŤASTNÁ NOMINÁCIA.” Ďalej objasnil, že ministri strany Sloboda a Solidarita za pani Záborskú nehlasovali a voči tejto personálnej nominácii sa ohradili. On sám bol totiž zakladateľom strany SaS. Droba pokračoval a z úst chŕlil stále väčšie slová kritiky, “Ja budem menej diplomatický: osoba, ktorá konzistentne bojuje proti právam žien, právam sexuálnych menšín a v očiach nekatolíkov je symbolom inkvizície a bigotnosti, nemôže zastávať takúto pozíciu. Je to úder pod pás všetkým slušným veriacim i neveriacim. Človek na tomto poste by mal spájať, nie polarizovať,” vyjadril svoj názor na členku Kresťanskodemokratického hnutia.