Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

ĎALŠÍ mobilný operátor masívne ZVYŠUJE ceny: Za TOTO si poriadne priplatíte

peniaze
Ilustračné foto | ZDROJ: Pixabay

SLOVENSKO – So zvyšovaním cien sa akoby roztrhlo vrece, pretože ďalší mobilný operátor oznámil úpravu svojich cenníkov. Tá sa dotkne prakticky všetkých ponúkaných služieb, pretože treba počítať s drahšími volaniami, SMS správami aj dátovými balíčkami. 

 

Na zdražovanie ako prvý upozornil portál Živé.sk, no informuje o tom aj Tesco mobile na svojom webe. Áno, práve Tesco mobile je ďalším operátorom, ktorý pristúpil k tomuto kroku. Dalo sa to ale aj očakávať, lebo nedávno oznámilo zvyšovanie cien aj O2, ktorý je spolu s Tescom prevádzkovateľom Tesco mobile.


POZOR Pripravte sa na DRAHŠIE volania, SMS aj internet: Veľký slovenský operátor výrazne ZVYŠUJE ceny


Zmeny sa týkajú programov Bodka a Karty na dobíjanie kreditu, pričom nové ceny vstúpia do platnosti od 19. septembra 2023.

Nárast cien o 28 % pri programe Bodka

V prípade predplateného programu Bodka bude nová cena volaní a SMS správ 0,05 €, zatiaľ čo doteraz bola 0,039 €. Ide tak o navýšenie o približne 28 %, čo rozhodne nie je málo. Vyššie ceny budú aj za denné dátové balíčky, no v nich sa zároveň zvýši aj objem dát. Doteraz ste mohli využiť 300 MB balíček za 0,50 € alebo 1 GB balík za 1 €. Od 19. septembra budete môcť využiť 500 MB balík za 0,70 € alebo 1,5 GB za 1,30 €.

Prečo vôbec dochádza k zdražovaniu? “Už od minulého roka zažívame na Slovensku nárast cien tovarov a služieb ako aj enormný nárast cien energií. V Tesco mobile sme tomuto tlaku vďaka našej efektivite vedeli dlho odolávať, žiaľ súčasný trend nás prinútil reagovať na túto neustávajúcu situáciu, podobne ako celý telekomunikačný trh. Na to, aby sme aj naďalej dokázali nielen zachovať úroveň poskytovaných služieb, ale smerom do budúcnosti ich aj rozvíjať, museli sme pristúpiť k úprave cien aj na programe Bodka. Zároveň s úpravou cien však zákazníkom prinášame aj výrazne väčšie objemy pri balíkoch denných dát,” uvádza operátor na svojom webe.

Keďže je program Bodka bez viazanosti, môžete si vybrať iný tarif Tesco mobile, ak s navýšením cien nesúhlasíte. Rovnako máte právo bez sankcií odstúpiť od Zmluvy o poskytovaní služieb do jedného mesiaca.

tesco mobile
ZDROJ: Instagram/Tesco Mobile SK

Karta na dobíjanie kreditu zdražuje o tretinu

O 30 % porastú aj ceny pri Karte na dobíjanie kreditu. Doteraz bola cena za volanie do iných sietí 0,10 € za minútu a po novom to bude 0,13 €/min. Volania zo Slovenska na iné čísla Tesco mobile momentálne stoja jeden cent za minútu, no od septembra nastane zmena aj v tomto. “S registrovanou kartou Clubcard v Tesco mobile získate za dobitie 1 000 minút na 30 dní zadarmo a po vyčerpaní voľných minút alebo bez zaregistrovanej Clubcard voláte za 0,03 €/min,” informuje Tesco Mobile.

SMS správy budú stáť 0,08 € namiesto súčasných 0,05 € a v prípade denných dátových balíčkov platí to isté ako pri programe Bodka. Tesco mobile zároveň dodáva, že s Clubcard získate dvojnásobný kredit za dobitie, vďaka čomu môžete volať a esemeskovať za polovičné ceny.