Regióny Žilina Top

Ďalší TRAGICKÝ KONIEC pátrania! Zúfalá dcéra HĽADALA otca: Záchranári ho našli MŔTVEHO, čo sa stalo?

Ilustračné foto. Zdroj: regiony.sk

MARTIN – Zúfalá dcéra prosila horských záchranárov, aby jej pomohli pri pátraní po jej otcovi. Ten sa totiž vydal na turistiku do Martinskej ferraty. Po úpenlivom pátraní sa 67-ročného muža podarilo nájsť no, žiaľ, už neskoro.

Obrovská tragédia sa stala včera vo večerných hodinách. Zúfalá dcéra hľadala svojho otca, ktorý sa vydal na turistiku. ”HZS bola požiadaná o pomoc dcérou 67-ročného slovenského turistu, ktorý napoludnie odišiel na „Martinskú“ ferratu. Od toho času s ním však rodina nemala kontakt. Napriek tomu, že mu zvonil telefón, na telefonáty ani zaslané SMS nereagoval,” poznamenali horskí záchranári.

Okamžite po oznámení udalosti sa vybrali záchranári na miesto a pokúsili sa 67-ročného muža nájsť. ”Krátko po oznámení udalosti aj s informáciou, že motorové vozidlo turistu sa stále nachádza na parkovisku na Stráňach, sa rozbehla pátracia akcia. Do terénu odišli pátrať profesionálni aj dobrovoľní záchranári HZS. O súčinnosť bolo požiadané Ústredné operačné stredisko PZ SR, ktoré vykonalo lokalizáciu mobilného telefónu. Tá potvrdila, že turista by sa mal nachádzať na severovýchodnej strane Lúčanskej Malej Fatry,” dodali horskí záchranári.

Po niekoľkých hodinách sa našiel žiaľ neskoro. ”Záchranári HZS našli hľadaného muža v nočných hodinách na TZCH vedúcom k ferrate, žiaľ bez známok života. Po vykonaní potrebných úkonov bolo telo nebohého pozemne transportované záchranármi HZS dole Mlynskou dolinou na Stráne a odovzdané príslušníkom PZ SR,” uzavreli.