Danko včera po hokeji zapíjal smútok. Povedal to v živom prenose

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry.

BRATISLAVA – Predseda NR SR a SNS Andrej Danko v dnešnej relácii rádia Expres Braňo Závodský Naživo priznal, že je „omámený“. Povedal to hneď na úvod relácie, keď sa ho moderátor pýtal na jeho poslednú cestu do Moskvy.

 

„Trošku som omámený, lebo som zapíjal večer smútok po tom hokeji,“ povedal Danko. Neskôr v relácii po otázkach na Rusko zopakoval, že nevládze. „Pán redaktor, ťažko vládzem, fakt som dosť popil, prosím vás,“ povedal.

Predseda NR SR potom obhajoval svoju cestu do Moskvy. Tam ho pozval predseda ruskej Štátnej dumy Viačeslav Volodin, ktorý je na sankčných zoznamoch EÚ a USA pre svoju úlohu pri anexii Krymu. Danko povedal, že jeho ambíciou je robiť to, čo robí český prezident Miloš Zeman – otvárať dvere podnikateľom. Danko sa obhajoval aj tým, že s Ruskom predsa obchoduje aj Nemecko. „Pán redaktor, počúvajte ma, tam chodia všetci,“ povedal s tým, že má dobré vzťahy aj s ruským ministrom obchodu. Potvrdil, že o niekoľko týždňov sa tam chystá opäť a chce vziať so sebou podnikateľov. „Chcem povedať, že ja sa vecami nikdy nechválim. Ale ak doma možno nemám uznanie, napríklad na audiencii u pápeža som bol na úrovni prezidentov,“ povedal ďalej s tým, že má dobré vzťahy aj v Nemecku alebo Francúzsku.

Danko tvrdí, že Slovensko pre výstavbu plynovodu Nord Stream 2 nebude mať škodu. „My by sme z hľadiska dodávky škodovať nemali,“ povedal. Tento plynovod obíde Slovensko, plyn pôjde z Ruska do Nemecka popod Baltské more.

Témou boli aj kotlebovci

Témou bola aj obranná spolupráca s USA. Danko trvá na tom, že pokiaľ je SNS vo vláde, Slovensko takúto zmluvu nepodpíše. Vďaka tejto dohode by Slovensko mohlo za americké peniaze rekonštruovať slovenské vojenské letiská.

Danko sa vyjadril aj k svojmu vzťahu s premiérom Petrom Pellegrinim a k spolupráci s ĽSNS. Jeho koaličným partnerom je predseda Smeru Robert Fico, Pellegriniho rešpektuje ako premiéra. V prípade spolupráce so stranou Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko Danko tvrdí, že Smer s nimi rokoval iba v prípade určenia stropu dôchodku. „Bola to taká spanilá jazda,“ povedal Danko s tým, že má ubezpečenie, že o iných témach s kotlebovcami koaličné strany nerokujú.

Okrem toho podľa neho sa Ján Hoľko z ministerstva obrany nechystá byť šéfom Národného bezpečnostného úradu. Šéfa NBÚ navrhuje predseda vlády. „Kto donúti Petra Pellegriniho, aby sa mu natlačilo niečo, čo nebude v súlade s tým, čo on cíti?“ pýtal sa Danko.

Viac o téme: Amerika, Andrej Danko, hokej, kotlebovi, problémy, relácia, Rusko, témy, zapíjanie, živý prenos

Súvisiace články