Regióny Košice Trebišov

Do opráv v trebišovských kasárňach tento rok investuje vyše 740-tisíc eur

Kasárne Trebišov. Zdroj: TASR/František Iván

TREBIŠOV – Ministerstvo obrany (MO) SR v tomto roku investuje do opráv v trebišovských kasárňach celkovo viac ako 740.000 eur. Prehliadku priestorov a areálu 21. mechanizovaného práporu, 14. tankového práporu a 52. výsadkového práporu v Trebišove absolvoval v piatok dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď. Informovala o tom hovorkyňa rezortu obrany Martina Kakaščíková.

 

Uplynulý rok do opráv v rámci trebišovských útvarov investovali viac ako 370.000 eur. Realizovali sa rozsiahle opravy strešných krytín, opláštenia, podláh, výťahov, omietok, ale tiež verejného osvetlenia, výmena svietidiel či výmena okien a dverí. “Postupne splácame investičný dlh spôsobený dlhoročnou absenciou reálneho záujmu o prostredie, v akom naši vojaci slúžia vlasti. Krok po kroku sa im snažíme vytvoriť adekvátne podmienky, čo si vyžaduje nemalé investície,” uviedol Naď.

Pribudne inteligentný systém

Tento rok je v pláne napríklad náter plechovej strešnej krytiny, výmena zvodov a žľabov, vonkajších dverí a garážových brán, oprava fasády, výmena sklobetónových výplní, okien a dverí, oprava sociálnych zariadení, vzduchotechniky, balkónov, výmena kanalizačného a vodovodného potrubia, výmena obkladu, dlažby, ale aj zariadenia. Dôležitou investíciou je inštalácia inteligentného systému merania spotreby energií.

Plánuje sa výstavby ďalších budov

Investície sa tam podľa plánu v najbližších piatich rokoch dotknú aj výstavby. Ministerstvo informovalo, že celkovo je pre túto oblasť plánovaných až takmer 29 miliónov eur, pričom investície budú smerovať do rozsiahlejších projektov, ako napríklad výstavba garáže, haly, administratívnej budovy, skladov, ale tiež vybudovanie trenažérov, simulátorov, rozsiahla rekonštrukcia kasární a ďalšie projekty.