Regióny Bratislava Dunajská Streda Komárno

Vlaky medzi bratislavskou Hlavnou stanicou a Novým Mestom budú pozastavené

Ilustračné foto. Zdroj: TASR

BRATISLAVA – Železničná doprava v úseku Bratislava hlavná stanica a Bratislava-Nové Mesto bude od soboty do piatka (12. 5.) nepretržite pozastavená. Ovplyvnená bude najmä linka z Bratislavy do Komárna. Informoval o tom hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Tomáš Kováč. Cestujúcim odporúča využiť mestskú hromadnú dopravu (MHD).
 

“Dôvodom je rekonštrukcia a oprava železničného zvršku pre bezpečnejší prejazd vlakov zo strany manažéra železničnej infraštruktúry Železníc Slovenskej republiky,” priblížil hovorca.

Výluka sa dotkne viac ako 50 vlakov

Výluka sa podľa Kováča dotkne všetkých 52 osobných vlakov, ktoré jazdia na trati Bratislava hlavná stanica – Kvetoslavov – Dunajská Streda – Komárno a späť, a dvoch regionálnych expresov Komárno – Bratislava hlavná stanica a Kvetoslavov – Bratislava hlavná stanica.

Vlaky budú odrieknuté bez náhrady. “Cestujúci môžu medzi stanicami využiť linku MHD číslo 4 s prestupom na číslo 61 a 71,” uviedol s tým, že v spojeniach mestskej hromadnej dopravy je možné využiť lístky Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji.