Europarlament nebude pre koronavírus tri týždne prijímať návštevníkov

BRUSEL – Európsky parlament (EP) na tri týždne preruší prehliadky pre návštevníkov pre narastajúce nebezpečenstvo nákazy novým druhom koronavírusu. Ako uviedol v pondelok v Bruseli predseda EP David Sassoli, toto opatrenie sa začína uplatňovať okamžite. Informovala o tom v utorok rakúska verejnoprávna stanica ORF.

 

Zrušené sú aj iné podujatia v priestoroch EP, na ktorých sa podieľajú ľudia z externého prostredia, ako napríklad semináre, výstavy či iné kultúrne akcie.

Kľúčovú pracovnú náplň EP však vírus nijako neovplyvní, povedal šéf EP. „Nechceme, aby parlament zostal nečinný,“ vyhlásil.

Napriek tomu budú na nadchádzajúce tri týždne pozastavené vypočúvania v parlamentných výboroch. Podľa informácií z parlamentných kruhov však pozvanie klimatickej aktivistky Grety Thunbergovej, ktorá sa má v stredu zúčastniť na stretnutí výboru pre životné prostredie, odvolané nebolo.

Plenárne zasadnutie EP, ktoré sa uskutoční budúci týždeň vo francúzskom Štrasburgu, prebehne podľa slov Sassoliho bežným spôsobom.

David Sassoli poukázal na to, že europarlament ročne navštívi asi 700.000 ľudí.

Viac o téme: COVID-19, epidémia, Europarlament, Európsky parlament, koronavírus, nákazy, návštevníci, SARS-CoV-2

Súvisiace články