Zahraničné

Extrémisti z nemeckého Chemnitzu plánovali teroristické útoky. Polícia ich zadržala

Zdroj: TASR

BERLÍN – Nemecké úrady zadržali v pondelok šiestich mužov, ktorí sú podozriví, že v meste Chemnitz založili “ultrapravicovú teroristickú organizáciu” s cieľom podnikať útoky na migrantov a politických odporcov. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie miestnej prokuratúry.

Všetci šiesti zadržaní sú nemeckí občania vo veku 20 až 30 rokov, ktorí sú podozriví zo založenia extrémistickej skupiny nazvanej “Revolúcia Chemnitz”. V súvislosti s týmto prípadom nemecké úrady v septembri už jedného podozrivého zadržali.

Na bezpečnostnej akcii zameranej na rozbitie skupiny sa v nemeckých spolkových krajinách Sasko a Bavorsko podieľalo približne 100 príslušníkov polície. Polícia tiež vykonala domové prehliadky viacerých nehnuteľností patriacich členom skupiny.

Po násilnom trestnom čine, ku ktorému došlo počas augustových víkendových mestských slávností v Chemnitzi, sa v meste opakovane konali demonštrácie. Počas výtržností bolo zaznamenané aj násilie voči cudzincom, ktorého sa dopúšťali pravicoví extrémisti. Na zhromaždeniach proti migračnej politike nemeckej vlády sa zúčastnili pravicoví radikáli z celej krajiny.