Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

FOTO AKTUÁLNY ONLINE ZIMNÉ peklo na CESTÁCH, aj CESTÁRI zapadli! HAVÁRIE, prevrátený KAMIÓN, dlhé KOLÓNY, pozor na POĽADOVICU: TAKTO to vyzerá v regiónoch

Ilustračné foto. Zdroj: zregionu.sk

SLOVENSKO – Prvý zimný deň prináša nielen nízke teploty a sneh, ale s nimi aj množstvo problémov na cestách. Meteorológovia na piatok vydali výstrahy pred snežením aj poľadovicou.

Aktualizované 8:30 – Auto havarovalo aj na cestnom sedle Visová pri Poprade.

Zdroj: FB/Dopravný servis

Aktualizované 8:25 – Na horskom priechode Dobšinský kopec platí aktuálne zákaz prejazdu vozidiel nad 3,5 tony. Ostatné horské priechody v Košickom kraji sú zjazdné, a to aj pre nákladnú dopravu. Informovala o tom košická krajská polícia na sociálnej sieti. “Na Dobšinskom kopci je obmedzenie pre kamiónovú dopravu. Na základe dohody s Políciou SR bude po vykonaných prácach kamiónová doprava pustená,” potvrdila hovorkyňa predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) Katarína Strojná.

Cesty sú vo všetkých okresoch zjazdné, miestami s kašovitou vrstvou snehu. “Prebieha dočisťovanie koncových obcí a ciest III. triedy. Pokračovať sa bude v priebehu celého dňa,” dodala hovorkyňa.

Aktualizované 08:07 – V Bratislave a okolí sa v piatok ráno tvoria kolóny. Vodiči musia rátať so zdržaním. Informujú o tom Zelená vlna RTVS a Stella centrum.

Na vjazde do Bratislavy zo Stupavy po diaľnici D2 sa vodiči zdržia 20 minút. Na starej ceste musia počítať s desiatimi minútami. Na diaľnici D1 v smere od Senca cez Zlaté Piesky, Prístavný most a Petržalku je 15-minútové zdržanie. Do desiatich minút je kolóna na Račianskej ulici v smere do centra.

Kolóny sú hlásené aj v smere Blatné – Senec. Tam si v oboch smeroch počkajú vodiči do 15 minút. Ďalej sú v úsekoch Dunajská Lužná – Rovinka, Malinovo – Most pri Bratislave a Bernolákovo – Ivanka pri Dunaji. Zdržanie je podľa dopravných servisov do desať až 15 minút.

Aktualizované 8:00 – Za Giraltovcami smerom na Svidník sa skoro ráno prevrátil kamión. Na mieste sú hasiči, keď ho budú vracať na kolesá, zrejme cestu uzatvoria.

Zdroj: FB/Dopravný servis
Zdroj: FB/Dopravný servis

Aktualizované 7:55 – Zelená vlna informuje o viacerých nehodách. K jednej došlo za Hranovnicou smerom na Vernár, krátko sa zdržíte v oboch smeroch. Ďalšia je za Bačkovom smerom na Dvorianky, zdržíte sa v oboch smeroch.

Aktualizované 7:20 – Na zlú situáciu na cestách sa sťažujú vodiči v Prešove. “Prešov cesty v katastrofálnom stave, šmýka sa a na niektorých úsekoch ťažko dobrzdiť,” uviedol k fotke Tomáš.

Zdroj: FB/Dopravný servis

Aktualizované 6:30 – Pred Lovčicou – Trubínom smerom z Handlovej sa skrížilo niekoľko kamiónov, úsek je neprejazdný, obídete to cez Janovu Lehotu a Slaskú.

Aktualizované 6:00 – Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého a miestami aj utlačeného snehu do 3 cm, na cestách nižších kategórií miestami do 4-5 cm. Na západe Slovenska a iba miestami na ostatnom území sú cesty vlhké až mokré. Informuje o tom Slovenská správa ciest.

Horské priechody (HP) na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého až utlačeného snehu do 3 cm, na HP Herlianske Sedlo a Vrchslatina do 4-5 cm. Mokré sú HP Pezinská Baba, Biela Hora, Havran, Šturec, Kremnické Bane, Pusté Pole, Skýcov, Vyšehrad, Homôlka a Šútovce.

  • – Cesta II/531 v okresoch Revúca a Brezno a HP Donovaly sú uzavreté pre vozidlá nad 10 m celkovej dĺžky, HP Dobšiná a cesta I/67 Dedinky – Ostrá Skala sú uzatvorené pre vozidlá nad 3,5 t.
  • – Silné sneženie obmedzuje dohľadnosť 50 m a 100 m v južnej časti okresu Košice-okolie.
  • – HP Príslop (cesta I/78) je uzavretý pre vozidlá nad 12 m celkovej dĺžky.
    Pre vozidlá nad 10 m dĺžky sú po celú zimnú sezónu uzatvorené Fačkovské sedlo (cesta I/64) a HP Šútovce (cesta III/1774).
  • – Pre všetky vozidlá je po celú zimnú sezónu uzavretá cesta II/549 Úhornianske sedlo – Krásnohorské Podhradie a cesta III/3227 Hrabušická Píla – Stratená.
Cestársky odhŕňač včera večer skončil v jarku (Hodruša – Hámre). Zdroj: FB/Dopravný servis

Na Slovensku sa v piatok môže vyskytnúť poľadovica, večer môže snežiť

Na Slovensku sa v piatok môže vyskytnúť poľadovica. Večer môže najmä na severe snežiť. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) preto vydal výstrahu prvého stupňa. Výstraha pred poľadovicou platí do 10.00 h pre celý Bratislavský, Trnavský a Nitriansky kraj, takmer celý Košický a Banskobystrický kraj a okresy Bánovce nad Bebravou, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske a Trenčín.

Sneženie sa môže vyskytnúť v takmer celom Prešovskom a Žilinskom kraji, okresoch Bratislava, Brezno a Považská Bystrica. Výstraha pred snežením platí od 18.00 h a priebežne celú sobotu (2. 12.). Pre Bratislavu vydali meteorológovia výstrahu od 22.00 h. “Očakáva sa výskyt sneženia, pri ktorom spadne 20 až 35 centimetrov nového snehu, pričom väčšina predpokladaného úhrnu spadne v priebehu soboty,” uviedlo SHMÚ.