Regióny Nitra Levice Top

FOTO Desivá SMRŤ MANŽELOV! K RODINE sa nestihli vrátiť, ZOMRELI kúsok za DOMOM: Čo sa stalo? Tragický úsek tu ZABIL už druhý PÁR

Zdroj: FB/Odťahová služba

MÝTNE LUDANY – Nepriaznivé zimné počasie sa podpísalo pod rodinnú tragédiu pri Leviciach. Životy manželov si vyžiadala zrejme neupravená cesta a šmýkajúci sa kamión, ktorý zdemoloval auto v protismere. Z trojčlennej posádky prežil len vodič. K takmer rovnakej tragédii tam došlo aj pred rokom.

Sneh, poľadovica a klzké cesty, ktoré trápili vodičov aj včera, vo štvrtok (30. 11.), si vyžiadali krutú daň. Po tom, čo v popoludňajších hodinách na ceste medzi obcou Mýtne Ludany a Levicami osobnému autu skrížil cestu kamión, o život prišli dvaja spolujazdci.

Podľa informácií polície 41-ročný vodič nákladného vozidla dostal pravdepodobne šmyk. Náves prešiel do protismeru, kde v tom čase jazdilo osobné vozidlo. To po zrážke zmietlo z cesty. Posádku auta ratovali hasiči aj zdravotníci, žiaľ, polícia musela konštatovať smutnú správu. “Po zrážke bol 62-ročný vodič osobného auta so zraneniami prevezený do nemocnice, jeho 66-ročný spolujazdec a 64-ročná spolujazdkyňa utrpeli zranenia nezlučiteľné so životom,” informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre, ktoré vyšetruje okolnosti a presnú príčinu nešťastia.

Auto po náraze odhodilo mimo vozovku. Zdroj: FB/Polícia SR – Nitriansky kraj

Podľa informácií od miestnych pri havárii zahynul manželský pár, len kúsok za svojím domov, pochádzali totiž z obce Mýtne Ludany. “Boli to veľmi dobrí ľudia. Je to obrovská tragédia,” poznamenala Radoslava. Smútok zasiahol blízkych, priateľov i známych. “Úprimnú sústrasť celej rodine. Editka, odpočívajte v pokoji,” poslala zosnulému páru posledný odkaz Eva.

Z auta ostal iba šrot. Zdroj: FB/Odťahová služba – LACI TOW CAR

Tragédia s kamiónom sa zopakovala, po šmyku zomrel pár

K takmer identickej tragédii došlo blízko obce Mýtne Ludany aj vlani. V lete 2022 na úseku medzi medzi Levicami a Starým Hrádkom dostalo osobné auto šmyk a narazilo do kamióna. Zahynuli v ňom dvaja ľudia, 50-ročný muž a 40-ročná žena. Na vine bol zrejme povrch cesty. „Povrch toho asfaltu je veľmi jemný a hladký a hneď ako zaprší, tak je to strašne klzké, ako keby sme po ľade chodili,“ uviedol vtedy pre TV Markíza starosta obce Mýtne Ludany Štefan Mojzeš. Nitrianska župa následne nariadila, aby na cestu naniesli nový asfaltový koberec, ktorý je drsnejší a menej sa kĺže.

Zdroj: FB/Polícia SR – Nitriansky kraj