Regióny Trenčín Žilina Dolný Kubín Partizánske Top

FOTO KRUTÁ SMRŤ pod kolesami áut: Až TRI ženy ZOMRELI na ceste! Čo sa stalo? Desivé DETAILY nešťastia

Zdroj: Polícia SR

BRODZANY, DOLNÝ KUBÍN, LUČENEC – Tragické chvíle na slovenských cestách. Za 24 hodín o život prišli dve staršie chodkyne. Prvá žena zomrela († 68) pod kolesami kamióna, druhej dôchodkyni (†80) sa osudnou stala cúvajúca dodávka. Na to prišla ďalšia smutná správa – 89-ročná chodkyňa, ktorú ktorú pred pár týždňami zrazil autobus, zomrela.

 

Osemdesiatročná chodkyňa neprežila náraz dodávky v utorok (5.9) v Brodzanoch v okrese Partizánske. “Podľa doterajších zistení vodič dodávky počas cúvania zrazil 80-ročnú chodkyňu,” uviedla trenčianska krajská polícia. Medzi prvými na mieste nešťastia bol Stanley, ktorý okamžite volal záchranárov. Žiaľ, ani tí už zrazenej žene pomôcť nedokázali. “Žena po zrážke s vozidlom utrpela zranenia nezlučiteľné so životom,” konštatovala polícia.

Zdroj: KR PZ Trenčín

Ako presne došlo k nešťastiu, nevedel opísať ani Stanley, keďže s autom na miesto tragédie prišiel tesne po zrážke. Okolnosti a príčiny dopravnej nehody vyšetrujú policajti, ktorí začali trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Dychová skúška u 46-ročného vodiča skončila s negatívnym výsledkom.

Zrážka s kamiónom pripravila o život ďalšiu ženu

Len deň predtým, v pondelok (4. 9.) popoludní, došlo k obdobnej tragédii na Orave. Zrážku s nákladným autom na priechode pre chodcov na ceste prvej triedy v Dolnom Kubíne-Kňažej neprežila 68-ročná žena. “49-ročný vodič viedol nákladné motorové vozidlo značky Volvo v smere od obce Oravský Podzámok na Dolný Kubín. Následne z doposiaľ nezistených príčin vošla do jazdnej dráhy chodkyňa a došlo k stretu,” informovala krajská polícia v Žiline.

Pri tejto nehode zohral úlohu aj alkohol. “Vodič sa podrobil dychovej skúške s negatívnym výsledkom. U chodkyne bola zistená prítomnosť alkoholu vo vydychovanom vzduchu s výsledkom 0,92 promile,” uviedla polícia. Dodala, že ďalšie okolnosti a príčiny nehody sú predmetom vyšetrovania.

Zdroj: KR PZ Žilina

Takmer 90-ročnú ženu na prechode zrazil autobus

Pred niekoľkými týždňami (23.8) polícia informovala o vážnej nehode v meste Lučenec, kde linkový autobus zrazil 89-ročnú chodkyňu. Žena v čase zrážky prechádzala cez priechod pre chodcov. Pri nehode utrpela vážne zranenia hlavy a záchranári ju previezli do nemocnice, kde ležala v umelom spánku.

Ako pre Rimava.sk potvrdila krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová, v utorok (5. septembra) staršia žena zomrela. “Vodiča autobusu policajti podrobili dychovej skúške, ktorá bola negatívna,” dodala hovorkyňa.

Zdroj: KR PZ Banská Bystrica

Polícia v tejto súvislosti vyzvala všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke, nepreceňovali svoje schopnosti a dodržiavali dopravné predpisy. “Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách,” podotkla.