Pezinok Regióny Bratislava Top

FOTO OBROVSKÁ TRAGÉDIA Matku, ktorá ZÁHADNE zmizla, našli MŔTVU: Hľadal ju aj bývalý MINISTER! Zúfalé slová SYNA: Čo sa stalo?

Intenzívne pátranie po nezvestnej žene malo smutný koniec. Zdroj: FB/F.K, FB/Záchranný systém Slovensko (ZSS)

PEZINOK – Vybrala sa so synom do prírody a zrazu záhadne zmizla. Do rozsiahleho pátrania po Etele z Modry nasadili všetky sily a techniku profesionáli aj dobrovoľníci. Intenzívne pátrali cez deň aj v noci. Dlho však neúspešne. Smutná správa prišla po takmer dvoch týždňoch. Čo sa v lese stalo? Prehovoril syn zosnulej.

Synovi Marekovi sa matka stratila z dohľadu pri zbieraní húb, v hustých lesoch v okrese Pezinok. Odvtedy akoby sa po nej zľahla zem. Pri pátraní po 79-ročnej Etele z Modry sa polícia obrátila aj na verejnosť. “V utorok (7. 11.) okolo 14.50 h sa stratila v lesnom poraste lokalita Lindava v katastri obce Častá z dohľadu synovi. Odvtedy o sebe nepodala žiadne správy,” priblížila polícia.

Pátranie prebiehalo v lesoch od obce Častá až po Budmerice. Zdroj: FB/Pohotovostný pátrací tím (PPT), FB/D.Š.

Záhadné okolnosti, chodila tam od malička

Pani Etela podľa slov jej syna Mareka les veľmi dobre poznala. “Ona je tu domáca, ona sa tu narodila, ona tu chodila od malička,” prehovoril krátko po jej zmiznutí pre TV JOJ. Od auta pri ceste nešli ďaleko, asi iba 500 metrov.

Dôchodkyňa už mala hríbov dostatok, tak sa po chvíli chcela vrátiť. Išli vedľa seba, potom mala ísť kúsok za ním. “Došiel som k autu. Čakal som ju tam, lebo vždy došla nato miesto. Sedel som vždy aj v aute a ona pobehala aj hodinu alebo pol hodinu a vždycky došla,” priznal syn Marek. Keď sa nevrátila, išiel ju hľadať po trase, no nikde nebola. Volal rodinu a keď sa už stmievalo zašiel na políciu.

Pátranie v lesnom teréne trvalo 12 dní. Zdroj: FB/PPT, ZSS

Pátrali aj na koňoch, pani bola chorá a bez liekov

Okamžite sa rozbehlo rozsiahle pátranie. Strach o život ženy narastal každou hodinou. Staršia pani slabšie počula a bola diabetička, mávala hypoglykemické šoky, ale pri sebe nemala lieky. Navyše, noci už boli veľmi chladné, ale na sebe mala iba tenšie oblečenie a v osudný deň neskôr silno pršalo.

Intenzívneho pátrania sa zúčastnili aj psovodi so psami, policajti na koni, tri desiatky kadetov z policajnej školy, poľovníci s termovíziami, či Pohotovostný pátrací tím. Zapojili sa aj občania a dobrovoľní hasiči z okolitých obcí. “Pátranie začalo už v ranných hodinách. Napriek náročnému terénu a postupujúcej tme sme vytrvali v pátraní až do 19:00. Aj po zotmení sme s nádejou pokračovali v pátraní,” priblížil začiatok pátrania Pohotovostný pátrací tím. Do akcie nasadili aj štvorkolky a drony.

Oblasť prehľadávali profesionáli aj dobrovoľníci, nasadili aj psy a drony. Zdroj: FB/PPT

So svojím psom pátral aj bývalý minister obrany

Neúspešné boli aj ďalšie pátracie akcie. “Nádej zomiera posledná. Pani pozná veľa ľudí v okrese a tí to nevzdávajú, no šanca po intenzívnych dažďoch a nočnej zime klesá,” uviedol Dávid, ktorý sa zúčastnil pátracej akcie. Pomocnú ruku priamo v teréne podal aj starosta obce Častá František Kašický. “Bol tam so svojim skvelým psíkom,” priblížil Dávid. “Prehľadávanie aj širokého okolia však nebolo ani po niekoľkých dňoch úspešné,” zronene konštatoval starosta, ktorý v minulosti pôsobil aj ako vojak, veľvyslanec pri NATO a minister obrany.

Do pátrania sa zapojili aj dobrovoľní hasiči a starosta Častej so svojim psom. Zdroj: FB/F.K.

Zvrat v pátraní prišiel až včera (18.11) neskoro večer, keď pátrači zverejnili smutnú správu. “S ľútosťou oznamujeme, že pani Etela T. sa našla, no žiaľ neskoro,” informoval na sociálnej sieti Záchranný Systém Slovensko. Bližšie informácie o tom, kde nezvestnú ženu našli, nateraz nie sú známe.