Regióny Košice Trebišov Top

SAMOVRAŽDA v škole? Žiak Roman spadol zo STRECHY! Čo sa stalo, desivé DETAILY z triedy: Blízki PREHOVORILI o jeho živote

Ilustračná foto. Zdroj: Ján Zemiar, TASR/Michal Svítok

PARCHOVANY – Pondelok sa na základnej škole v Parchovanoch (okres Trebišov) niesol vo veľmi smutnom a tragickom duchu. O život tam prišiel 15-ročný deviatak Roman, ktorý spadol zo strechy školy. Podľa dostupných informácií sa rozhodol spáchať samovraždu.

Portál Nový Čas informuje o tejto tragickej udalosti ako prvý. Roman (†15) navštevoval základnú školu v Parchovanoch. Počas dňa sa podľa všetkého rozhodol ukončiť svoj život. „Vyskočil cez prestávku pred piatou hodinou, keď sme mali mať slovenský jazyk. Najprv cez okno vyšiel rebríkom na strechu a následne odtiaľ skočil na zem. Po tom, čo sa stalo, vyučovanie prerušili. Všetci v triede sme plakali,“ prezradil jeden z jeho spolužiakov.

Na miesto tragédie prišla polícia aj zdravotníci, ktorí previezli tínedžera do nemocnice. Žiaľ, lekárom sa ani napriek veľkej snahe už nepodarilo Romanovi pomôcť.

škola parchovany
Zdroj: Facebook/Základná škola Parchovany – official

Roman mal trpieť depresiami

K tejto smutnej udalosti sa starosta Parchovian Marek Hazuga veľmi nechcel vyjadrovať. „Ako zriaďovateľ školy a štatutárny orgán obce mám informácie o tom, čo sa dnes v škole stalo, no tieto nie sú komplexné a dovtedy, kým nebudú, sa k tomuto prípadu vyjadrovať nebudem,“ uzavrel pre Nový Čas. Viac detailov prezradili ľudia, ktorí Romana poznali.

„Roman bol veselý a vysmiaty, no na druhej strane mal depresie, pre ktoré ho jeho matka nepúšťala ani von,“ povedal Romanov spolužiak. Tieto slová mala potvrdiť aj suseda z ulice, podľa ktorej bol chlapec jedináčik a žil s rodičmi obďaleč. „Čo viem, už predtým mal samovražedné sklony. Je hrozné si predstaviť, že deti, ktoré boli s ním v triede, to všetko videli. Zároveň sa však pýtam, prečo mu nikto nepomohol, nezdržal ho a nezavolal na niektorého z učiteľov?“ pýta sa.

Polícia sa prípadom už zaoberá, no zatiaľ nechcela prezradiť žiadne detaily. Škola má aj niekoľko bezpečnostných kamier, takže je možné, že sa v týchto dňoch budú prezerať aj záznamy, ktoré by vniesli do prípadu viac detailov.