Župné voľby Top

FOTO Ostrá kampaň v Prešove: Chudíka čakalo prekvapenie od hlinovcov

LEVOČA – Kampaň pred župnými voľbami sa poriadne vyostruje. Tentokrát to pocítil smerácky kandidát na post predsedu Prešovského samosprávneho kraja Peter Chudík na jednom zo svojich mítingov. Postaral sa o to Alojz Hlina a KDH.

Akčný tím KDH s názvom 3D Team mu totiž „pomohol” naplniť sálu – zorganizoval totiž autobus Rómov z osady pri obci Rákusy. „Keby neprišli, tak sála je skoro prázdna. Tej osady, kde Chudík s ďaľším poslancom Smeru Kubánkom v minulých voľbách zvalcoval voľby, dokonca predbehol aj R.Fica,” napísal Hlina.

Estráda, odkazuje Hlina

Podľa Hlinových slov svoju „estrádu” včera odštartoval v Levoči, čo vníma ako provokáciu – primátorov mesta je totiž Milan Majerský, kandidát KDH s podporou ďalších opozičných strán, ktorý je zrejme najväčší Chudíkov súper. „Neviem, kto mu to poradil, ale zle mu poradil,” dodal Hlina.

Župné voľby sa uskutočnia už 4.11.. O post prešovského župana sa uchádza celkovo jedenásť kandidátov. Okrem Majerského a Chudíka sú nimi Andrej Gmitter, Pavol Gašper, Eduard Markovič, Ján Garaj, Jozef Mihalčin, František Oľha, František Bednár, Miroslav Škvarek a Jozef Šváč.

Status Alojza Hlinu

Autor: ph, Foto: FB / Alojz Hlina