Regióny Bratislava Top

VIEME PRVÍ: Futbalista ROBO VITTEK zvažuje žalobu! Chcel kandidovať za poslanca. Vylúčili ho!

Slovenského futbalového reprezentanta Roberta Vitteka volebná komisia vylúčila z kandidátky na župného poslanca. Kandidovať bude len do bratislavského mestského zastupiteľstva. Ilustračné foto. Zdroj:FB/Robert Vittek

BRATISLAVA – Tento rok po prvýkrát budú komunálne voľby spojené! Voliť budeme poslancov nielen do miestnych a mestských zastupiteľstiev, ale aj do samosprávnych krajov. Záujem kandidovať za poslanca Petržalky do mesta a župy prejavil aj futbalový reprezentant Róbert Vittek. Do mesta ho volebná komisia zaregistrovala, kandidovať do župy mu však nedovolila.

„Nechcel som len hundrať, rád pripojím ruku k dielu, preto keď som bol oslovený, či mám záujem kandidovať, dlho som nad tým nerozmýšľal. Mojím úmyslom bolo pomôcť Bratislave a okoliu vrátiť šport medzi priority. Viem, že aktuálne sú dôležitejšie témy a chápem to, ale myslím si, že môžeme dospieť k takej rovnováhe, aby sa myslelo aj na šport,“ povedal Vittek o svojich zámeroch v komunálnej politike pre zregionu.sk.

Kandidovať bude na kandidátke strany Starostovia a nezávislí kandidáti nakoniec len do mestského zastupiteľstva. Volebná komisia, v ktorej sedia zástupcovia politických strán, jeho kandidatúru do župného parlamentu vylúčila. Dôvodom bolo to, že futbalista chcel kandidovať za Petržalku, no trvalý pobyt má v Podunajských Biskupiciach. V prípade mestského zastupiteľstva v tom problém nie je, no do volených orgánov župy zákon o voľbách do samosprávnych krajov, trvalé bydlisko v obci vyžaduje. A za obec v tomto prípade nepovažuje Bratislavu, alebo mestské časti.

Podľa našich informácií, mala volebná komisia na stole viacerých potenciálnych kandidátov s podobným problémom ako Vittek, tí však svoje návrhy na kandidatúru stiahli. Iba známy športovec nie, a tak ho ako jediného vylúčili. „Nebol v tom žiadny úmysel, práve naopak. Mne nedáva logiku, že do mesta kandidovať môžem a do župy nie, ale ak sú tak napísané paragrafy, tak to rešpektujem. Poradím sa s právnikom a pravdepodobne sa obrátime na súd, nech rozhodne,“ dodal Vittek. Ak však bývalý útočník Slovana Bratislava v októbrových voľbách uspeje, v novembri bude mať ďalší dôvod na radosť. „Nedávno som úspešne ukončil špeciálny vzdelávací program pod záštitou UEFA zameraný na marketing a manažment športu, v novembri to bude oficiálne, budem mať promóciu, tak sa teším,“ prezradil s tým, že štúdium ukončí s titulom MBA.