Regióny Trenčín

HROZIVÁ NEHODA: Vlak urobil z luxusného auta vodičky VRAK

PRUSKÉ – Nehoda z ktorej behá mráz po chrbte. Po náraze vlaku ostali z luxusného auta vodičky len zdeformované kusy plechu. Jediné šťastie bolo, že rušen narazil do dverí spolujazdca, na ktorom mieste nikto nesedel. 

 

Zranenie v utorok po zrážke s rušňom pri Pruskom utrpela vodička osobného auta. Pri nehode zasahovali šiesti príslušníci Hasičského a záchranného zboru s dvoma vozidlami.

Následkom zrážky s rušňom zostalo osobné motorové vozidlo mimo koľajiska. Pri udalosti sa zranila jeho vodička, ktorá sa nachádzala mimo vozidla. Dvojčlenná posádka vlaku bola bez zranení.“Zasahujúci hasiči vymedzili miesto udalosti a zranenej osobe poskytli do príchodu posádky zdravotníkov Záchrannej zdravotnej služby predlekársku pomoc a prvotné ošetrenie. Súčasne na postihnutom automobile vykonali protipožiarne opatrenia a tento zabezpečili proti ďalšiemu pohybu,” opísal okolnosti nehody hovorca hasičov v Trenčianskom kraji Marián Petrík.

Na miesto udalosti podľa neho vyslali aj špeciálne vyslobodzovacie vozidlo z Trenčína, ktoré prostredníctvom hydraulickej ruky vytiahlo havarovaný automobil na komunikáciu, po čom ho presunuli na priľahlú odstavnú plochu.