Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Prešov Košice

Jana, ktorý mal BRUTÁLNE ZAVRAŽDIŤ svoju priateľku Simonu eskortovali na Slovensko: Pred súd sa postaví po 9 rokoch

Holanďan, ktorý mal brutálne zavraždiť v centre Bratislavy svoju priateľku sa po deviatich rokoch postaví pred súd. Zdroj: archív topky

BRATISLAVA – Lodného kapitána Gerrita Jana Kramera, ktorý mal v roku 2014 zo žiarlivosti zavraždiť priateľku Simonu sa postaví pred spravodlivosť. Holanďana dnes podľa informácií TV Markíza priviezli na Slovensko na základe medzinárodného zatykača. Z rakúsko-slovenskej hranice potom putoval priamo do policajnej cely.

 

Od brutálnej vraždy prešlo už deväť rokov. Policajti našli obhorené telo 25-ročnej mŕtvej ženy po požiari v byte na Obchodnej ulici v Bratislave koncom novembra 2014. Podľa mužov zákona mal cudzinec Simonu z okresu Senica poraniť nezisteným predmetom na hlave a potom ju zapáliť. Zavraždená utrpela rozsiahle popáleniny na viacerých častiach tela. Kramera zadržali v Holandsku už vo februári. Muž vinu od začiatku odmieta.  V apríli rozhodli, že nám ho vydajú. Dnes ráno si obžalovaného kapitána výletnej lode mali prevziať v Amsterdame pracovníci Národnej ústredne SIRENE.

Priletieť s ním mali do Viedne komerčnou linkou. Previezli ho na hraničný priechod Berg, odkiaľ putoval do policajnej cely. Sudcovi plynie 72-hodinová lehota, počas ktorej obžalovaného vypočuje a rozhodne o súdnej väzbe. Holanďan sa pred súd postaví po deviatich rokoch pre chyby v súdnom konaní. Najskôr bol vo väzbe, no pre chybu pôvodného sudcu sa v októbri 2015 dostal na slobodu a odvtedy sa to začalo komplikovať. Jeden rozsudok už v minulosti padol, dostal 22 ročný trest a okrem trestu odňatia slobody ho zaviazal zaplatiť matke zavraždenej 100.000 eur ako nemajetkovú ujmu. Muž si rozsudok vypočuť neprišiel. Odvolal sa a na Krajskom súde našli v spise niekoľko chýb. Medzitým sa v prípade vymenili sudcovia. Teraz ho má na stole v poradí už tretí. Práve ten na Kramera vydal európsky zatykač. Pojednávanie by mal vytýčiť v dohľadnom čase. Otázkou ale zostáva, či Holanďan bude chcieť zopakovať celý proces.