Domáce Politika Kauzy Top

Kaliňák je kvôli kauze únosu ochotný ísť aj na detektor lži

BRATISLAVA: Tesne pred stretnutím koaličnej rady, ktorej témou je únos vietnamského podnikateľa, portál glob.sk získal vyjadrenie od exministra vnútra Roberta Kaliňáka. Ten čelí kvôli kauze únosu kritike nielen zo strany svojich kolegov, ale aj celej spoločnosti.

,,Je to absolútny nezmyseľ ,čo napísal Denník N. Odporujú tomu viaceré skutočnosti, ktoré sú v tom danom článku a mnoho z tých vecí sa vôbec nikdy nestali. Či už komunikácia šéfa protokolu alebo pridanie nejakého auta do kolóny. Človek, ktorý takéto informácie dáva na samotnom mieste nebol. A čo je podstatné, všetky tieto veci preverovali nemeckí vyšetrovatelia, ktorí tu boli na mieste, s ktorými od začiatku Ministerstvo vnútra spolupracovalo.”

Na margo nemeckých vyšetrovateľov, Kalinák ďalej uviedol: “jasne potvrdili, že človek obmedzený na slobode, dobitý, zdrogovaný na palube našeho lietadla nebol. A z tohto pohľadu nemeckí vyšetrovatelia komunikovali, že ak tak bola slovenská vláda podvedená. Aj Generálna prokuratúra potvrdila, že z výpovedí nevyplývala žiadna skutočnosť, pre ktorú by bolo možné začať trestné stíhanie. Takže nechápem obludnosť, ktorú Denník N zverejnil”

Kaliňák pre glob.sk potvrdil, že je ochotný preukázať svoju neviny aj na detektore lži.