Domáce Politika Kauzy Top

Kočnerova Threema seká hlavy aj pred Vianocami. Šéf bratislavského krajského súdu Sádovský sa vzdal funkcie

Zdroj: TASR / Pavel Neubauer

BRATISLAVA – Predseda Krajského súdu (KS) Bratislava Ľuboš Sádovský sa vzdal v pondelok (16. 12.) svojej funkcie. Svoju doterajšiu funkciu bude zastávať do konca tohto roku.

“Ako predseda Krajského súdu Bratislava som sa rozhodol vyvodiť osobnú zodpovednosť za možné individuálne zlyhania jednotlivých sudcov z obvodu Krajského súdu Bratislava a po konzultácii s ministrom spravodlivosti SR Gáborom Gálom som tomuto oznámil, že sa vzdávam funkcie predsedu súdu,” uvádza sa vo vyjadrení Sádovského, ktoré TASR poskytol hovorca KS Bratislava Pavol Adamčiak.

Podľa vyjadrenia Sádovského musí justícia v súčasnosti presvedčiť o svojej spôsobilosti poskytovať spravodlivosť pre všetkých dôveryhodne, nezávisle a nestranne. Sádovský sa domnieva, že zlyhania jednotlivcov nemôžu znamenať automatické spochybňovanie justície ako celku, pretože drvivá väčšina sudcov vykonáva svoju funkciu s vysokým nasadením a v rámci zákonných medzí.

“KS Bratislava je pripravený tak ako doteraz poskytovať plnú súčinnosť Súdnej rade SR a iným kompetentným orgánom pri zákonnom postihovaní akýchkoľvek protiprávnych konaní sudcov,” zdôraznil na záver vo svojom vyjadrení Sádovský. Sádovský bol predsedom KS Bratislava dva razy, a to od roku 2012 do roku 2015, následne od roku 2015, pričom päťročné funkčné obdobie by sa mu skončilo v auguste budúceho roku. Predtým od roku 1998 do roku 2007 pôsobil ako sudca Okresného súdu Bratislava III. Následne sa stal sudcom KS Bratislava.